Menu
TOPZINE.cz
Apetit

EuroConnections v Paláci Akropolis: Francouzská kráska vystoupí s britskými kapitány

Vojtěch Koval

Vojtěch Koval

27. 3. 2011

V Paláci Akropolis na pražských Vinohradech vystoupí v rámci série EuroConnections bývalá zpěvačka skupiny Stereolab Laetitia Sadier společně s britskou indie-folkovou formací Dark Captain Light Captain. Koncert proběhne ve čtvrtek 31. března od 19:30.

Foto: Dark Captain Light Captain

Dark Captain Light Captain, Zdroj: palacakropolis.cz

Pražský Palác Akropolis pravidelně pořádá akce, na kterých svým návštěvníkům představuje zajímavé zahraniční kapely. Vedle série Music Infinity mají hudební fanoušci možnost poslechnout si a porovnat interprety z různých koutů Evropy v rámci cyklu EuroConnections. Tentokrát se pražskému publiku představí zástupci francouzské a britské hudební scény.

Laetitia Sadier není v hudební branži žádným nováčkem. Už v roce 1990 založila se svým pozdějším manželem Timem Ganem skupinu Stereolab. Po dvaceti letech působení se Stereolab rozloučili se svými fanoušky jedenáctou deskou Not Music. Laetitia Sadier nyní přijíždí do Prahy se svým sólovým albem The Trip, které publiku v Akropoli představí ve speciálním akustickém setu.

Dark Captain Light Captain zastupují britskou indie-folkovou scénu. Jejich hudba vychází z pastorálních folkových melodií, ale DCLC do ní vkládají počítačové zvuky, pípání a šrumy z laptopů. Především díky bubeníkovi Chinovi Keelerovi má jejich hudba velký náboj, chtělo by se říct tah na bránu. „Děláme hudbu, abychom bavili sebe a ostatní lidi,“ prozrazují Dark Captain Light Captain svoji filosofii.

O tom, jak vážně to myslí, se můžete přijít přesvědčit ve čtvrtek 31. března do pražského Paláce Akropolis od 19:30. Lístky jsou nyní k sehnání v pokladě Paláce Akropolis za 320 Kč.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

EuroConnections v Paláci Akropolis: Francouzská kráska vystoupí s britskými kapitány