Menu
TOPZINE.cz
Sport

Euro Fourcross Series v Praze představí cyklisty první dvacítky světa

Martin Slabý

Martin Slabý

16. 4. 2010

viewerSrdce milovníka horských kol plesá. Praha o víkendu přivítá přední evropské fourcrossové závodníky, aby zde odjeli historicky první závod nově vzniklé Euro Fourcross Series.

Fourcross Zdroj: Petr Bureš / mtbs.cz

Fourcross Zdroj: Petr Bureš / mtbs.cz

Myšlenka vzniku evropského fourcrossového seriálu se po letech konečně dočkala své realizace.  První část pětidílné série se už tuto neděli uskuteční v pražských Stodůlkách. Účast v závodě potvrdilo hned osm jezdců z první dvacítky světového žebříčku. Nechybí zde jezdci z Německa, Nizozemí a Velké Británie. Mezi elitu patří i trojice českých reprezentantů ve složení Tomáš Slavík, Lukáš Měchura a Jakub Říha.

Předkrmem bude již v sobotu závod Českého poháru. V neděli je pak v pravé poledne na programu kvalifikace a po kulturní vložce v podobě koncertu skupiny Problem a tréninku následuje od dvou hodin finále závodu. Závodiště je pro návštěvníky výborně dostupné, nachází se jen asi 300 metrů od stanice metra trasy „B“ Hůrka.

Trať Polis.13 Zdroj: Petr Bureš / mtbs.cz

Trať Polis.13 Zdroj: Petr Bureš / mtbs.cz

O co vlastně ve fourcrossu jde? Divák si užije směs rychlosti, napětí a kontaktních soubojů. Závodí se na trati dlouhé přibližně 300 – 500 metrů, na kterou se vydají čtyři jezdci současně, kteří jsou do rozjížděk nasazeni dle pořadí z kvalifikace. Do dalšího kola postupují vždy dva nejlepší v cíli. Český fourcross si za dobu existence této stále poměrně mladé disciplíny vybudoval místo na evropském výsluní. Přijďte se tedy i vy v neděli podívat, jak se povede našim reprezentantům v těžké konkurenci evropských špiček.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Euro Fourcross Series v Praze představí cyklisty první dvacítky světa