Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Eternal Seekers znovu ovládnou česká pódia

Hana Dittrichová

Hana Dittrichová

24. 2. 2010

EternalSeekersLenka Dusilová společně s Beátou Hlavenkovou a Clarinet Factory, kteří společně utvořili skupinu Eternal Seekers, po zimní přestávce pokračují v turné ke stejnojmennému debutovému albu z roku 2008. Začínají už 1. března ve Svitavách.

Multižánrové uskupení Eternal Seekers, Foto: Tomáš Třeštík

Multižánrové uskupení Eternal Seekers, Foto: Tomáš Třeštík

Držitelka několika Andělů a jedna z nejuznávanějších českých zpěvaček Lenka Dusilová od roku 2000 vystupuje především se svou doprovodnou kapelou. Za její nejpodařenější dílo je považováno album Mezi světy z roku 2006, na kterém s Lenkou kromě českých hudebníků pracovali i jejich američtí kolegové, například bubeník Scott Amendol. Rok po vydání této desky pak vyrazila na koncertní turné po USA. Skupina Eternal Seekers je jedním z jejích novějších projektů a za společné album natočené v roce 2008 obdržela Anděla.

Beata Hlavenková, česká jazzová pianistka a skladatelka, absolvovala kromě Janáčkovy konzervatoře i studium v Massachusetts. Má za sebou jazzové projekty jako autorský S’aight, Open Sextet a také působení s mnoha zahraničními jazzovými hudebníky. V loňském roce natočila v New Yorku svou autorskou desku Joy For Joel, na které se podepsala i kanadská trumpetistka Ingrid Jensen či americký mistr saxofonu Rich Perry.

Posledním stálým elementem tohoto multižánrového uskupení je kapela Clarinet Factory, klarinetové kvarteto působící více než deset let. Ve svém záběru mají čtyři muzikanti jazz ovlivněný mimo jiné elektronickou a etno hudbou. Jejich skladba Orlík z desky Ozvěny z kamene byla porotou oceněna v soutěži International Songwriting Competition. Kromě účasti na projektu Eternal Seekers spolupracovalo kvarteto se zpěvačkou Jankou Koubkovou anebo skladatelem Zbyňkem Matějů.

Na pokračování společného turné těchto hudebníků se jako hosté představí kontrabasista Tomáš Liška, bicisté David Landštof a Daniel Šoltis. V Hradci Králové program svými originálními objekty a iluminacemi oživí výtvarník Petr Nikl.

Program koncertů Eternal Seekers

1. března – Svitavy / Fabrika

4. března – Hradec Králové / Sál Filharmonie, host Petr Nikl

14. března – Praha / Švandovo divadlo

16. března – Říčany / Olivova dětská léčebna

6. června – Kladno

10. června –  Praha / Městská knihovna

12. června – Ostrava / Janáčkův Máj

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Eternal Seekers znovu ovládnou česká pódia