×
TOPZINE.cz

Esa ruského baletu míří do Čech. St. Petersburg Festival Ballet

Foto: Labutí jezero
Labutí jezero- balet o čtyřech dějstvích byl poprvé uveden v roce 1877.

V rámci evropského turné se u nás představí to nejlepší z ruského klasického baletu. Diváci mají možnost vidět dva skvosty světové baletní klasiky.

FOTO: Louskáček
V rámci evropského turné předvedou členové petrohradského baletního souboru také balet Louskáček. Zdroj: ARTpartner

Od 16. do 23. listopadu budou předvádět svůj talent členové petrohradského souboru St. Petersburg Festival Ballet v pěti českých městech, a to v Českých Budějovicích, Teplicích, Praze, Brně a v Hradci Králové.

Jejich repertoár nabízí pravé perličky z klasického baletu. Pohádkové příběhy doprovázené hudbou ruského skladatele, hudebního kritika, dirigenta a profesora moskevské konzervatoře Petra Iljiče Čajkovského. Tanečníci předvedou dvě ze tří jeho nesmrtelných děl, a to Labutí jezero a balet Louskáček.

Foto: Labutí jezero
St. Petersburg Festival Ballet předvede také perlu klasického baletu- Labutí jezero.

Festival nabízí to nejlepší, co si lze pod pojmem klasická škola ruského baletu představit. Především však vynikající tanečníky, výpravnou scénu, pohádkové kostýmy, dokonalou a precizní techniku a eleganci členů baletního souboru.

Baletní soubor se proslavil  i ve světě. Vystupoval v několika světových metropolích například v USA, Itálii, Německu, Číně, Portugalsku, Holandsku, Brazílii a v mnoha dalších.

St. Petersburg Festival Ballet

16. – 23. listopadu

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


1 Komentář Esa ruského baletu míří do Čech. St. Petersburg Festival Ballet

  1. Vše v článku mohu potvrdit; baletní elita z Petěrsburgu byla konečně už i v Jihlavě:) Mohu říci, že co se týče baletu, krasobruslení, pohádek a zpracování těchto uměleckých odvětví, na Rusy v tomto ohledu opravdu nikdo nemá!!! Samotnou Čajkovského geniální, nesmrtelnou hudbu k Labutímu jezeru, stejně jako k ostatním jeho dílům, komentovat nebudu, to je jasňačka – ale to ztvárnění, choreografie, kostýmy umělců – taková procítěnost a propracovanost každého gesta a výrazu – to se skutečně hned tak nevidí!!! A proto, kdo jste toto nádherné dílo neviděl, běžte se podívat, vřele doporučuji! Přeji vám krásný zážitek při sledování elitních ruských baletních špiček, za jejichž lehkostí pohybů a ladnou nádherou kreací se skrývá nekonečný dril a nekonečná dřina… Klobouk až na zem.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..