Esa ruského baletu míří do Čech. St. Petersburg Festival Ballet

Foto: Labutí jezero
Labutí jezero- balet o čtyřech dějstvích byl poprvé uveden v roce 1877.

V rámci evropského turné se u nás představí to nejlepší z ruského klasického baletu. Diváci mají možnost vidět dva skvosty světové baletní klasiky.

FOTO: Louskáček
V rámci evropského turné předvedou členové petrohradského baletního souboru také balet Louskáček. Zdroj: ARTpartner

Od 16. do 23. listopadu budou předvádět svůj talent členové petrohradského souboru St. Petersburg Festival Ballet v pěti českých městech, a to v Českých Budějovicích, Teplicích, Praze, Brně a v Hradci Králové.

Jejich repertoár nabízí pravé perličky z klasického baletu. Pohádkové příběhy doprovázené hudbou ruského skladatele, hudebního kritika, dirigenta a profesora moskevské konzervatoře Petra Iljiče Čajkovského. Tanečníci předvedou dvě ze tří jeho nesmrtelných děl, a to Labutí jezero a balet Louskáček.

Foto: Labutí jezero
St. Petersburg Festival Ballet předvede také perlu klasického baletu- Labutí jezero.

Festival nabízí to nejlepší, co si lze pod pojmem klasická škola ruského baletu představit. Především však vynikající tanečníky, výpravnou scénu, pohádkové kostýmy, dokonalou a precizní techniku a eleganci členů baletního souboru.

Baletní soubor se proslavil  i ve světě. Vystupoval v několika světových metropolích například v USA, Itálii, Německu, Číně, Portugalsku, Holandsku, Brazílii a v mnoha dalších.

St. Petersburg Festival Ballet

16. – 23. listopadu

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*