Menu
TOPZINE.cz
Sex a vztahy

Erotogenní zóny: Objevte s námi ty známé i neznámé

Redakce

Redakce

14. 4. 2011

Kdo z vás by nechtěl znát ta tajemná místa, která přinášejí slast a vzrušení? Kde je hledat? Liší se erotogenní zóny mužů a žen? Mají muži bod G? Odpovědi na tyto otázky vám přináší Topzine!

Erotogenní zóny se dají rozdělit na primární, sekundární a terciální. Poslední zmíněné jsou takové rozehřívací. Například líbání dlaně namísto hřbetu ruky proslavil americký herec Valentino. A jak po něm ženy šílely! A masáž chodidel také není špatný začátek.

Sekundární zóny

Vznikají emocionálním nebo mentálním spojením. Taková místa mají spíše ženy, to ale neznamená, že je u mužů nenajdete. Tato skupina erotogenních zón vás k orgasmu běžně nepřivede, ale opomíjet je by byla velká chyba! Dokážou totiž vaši polovičku pořádně nažhavit.

Do této skupiny patří například ušní lalůčky. Jejich líbání, jemné kousání nebo dráždění špičkou jazyka vzbuzuje u většiny žen a mužů příjemné mrazení a rozkoš, která se postupně přenáší do celého těla.Také polibek na krk udělá své. I tady dráždění jazykem přináší blažený pocit. Velmi citlivým místem je jugulární jamka, která je v blízkosti krční žíly. Jen pozor, ať neuděláte své drahé polovičce cucflek.

ženské nohy

Nohy se líbí mužům, jejich hlazení zase ženám

Lehké hlazení podkoleních jamek nebo líbání vnitřní stany stehen, při kterém postupujete směrem nahoru, je také velmi vzrušující.

Po plácnutí přes zadeček, někdy až štiplavém, touží jak některé ženy, tak muži. Pokud je váš partner nebo partnerka nahoře, zapojte ruce a jemně mačkejte, hlaďte a občas plácněte vaše zlatíčko přes prdelku.

Primární zóny

A na závěr primární erotogenní zóny. Ty jsou protkané nervovými zakončeními, jedno správné dotknutí způsobí jejich prokrvení a zvětšení a stanou se velmi citlivá.Jedny z nejdůležitějších jsou rty. Vždyť polibky dokáží být tak vášnivé, jemné a sladké. Jsou prvním znakem náklonnosti. Střídání různých druhů líbání zvyšují vzrušení jak u mužů, tak u žen.

Mezi nejčastěji uváděnými erotogenními zónami jsou prsa a bradavky. U mužů někdy stačí jen pohled na ňadra partnerky a stoupá nejen tlak. Bradavky jsou velmi citlivé, můžete je líbat, hladit nebo sát. Nejen dámy ujíždějí na laskání bradavek, ale i některým pánům se tato disciplína zamlouvá.

Na seznamu erotogenních zón nesmí chybět genitálie. Jejich hlazení, líbání nebo sání navodí velmi příjemné pocity a také orgasmus. U žen toho dosáhnete stimulací klitorisu. Nejcitlivější místo mužů je spodní strana žaludu.

Nejhledanější a opředený tajemstvím je určitě bod G. Jak ho najít? U žen se obvykle nachází asi ve druhé třetině pochvy. Útvar o velikosti hrášku najdete, když prstem v již zmíněné vzdálenosti přitisknete prst ke stydké kosti, zatlačíte na poševní stěnu, a pak pohybujte prstem zleva doprava a naopak. Někdy to chce trochu trpělivosti při hledání, ale určitě se to vyplatí!

I muži mají svůj bod G. Ano, je to tak, mají. Tím bodem je prostata. Ovšem, jak se k ní dostat, když se prostata nachází uvnitř těla? No, jinak než přes zadní vrátka to nepůjde. Chce to trochu odvahy, naslinit prst a šup tam s ním. Samozřejmě opatrně. Prostata je velká asi jako kaštan a její stimulace přivede vašeho miláčka do nebes.

Ať vám to přijde jakkoliv zvláštní, další erotogenní zóny jsou čich a mysl! Proto na ně nezapomínejte. Vždyť vzrušit dokáže i správná vůně. A ten, kdo vám nevoní, není přeci ve vaší posteli. Jak je to s tou myslí? Napsat lechtivou sms nebo zsžít erotický telefonát dokáže udělat své.

Pokud hledáte recept na to, jak zaručeně vzrušit partnera či partnerku, tak vězte, že takový není. Co se líbí jednomu, to se totiž nemusí líbit tomu druhému. Proto se nebojte experimentovat a zahrajte si na průzkumníka. Reakce vaší partnerky nebo partnera už vám napoví, zda jste na tom správném místě.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Erotogenní zóny: Objevte s námi ty známé i neznámé