Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Eroticon 2010: Fantasy svět v zrcadle erotiky

Redakce

Redakce

11. 5. 2010

Víte o unikátním fantasy conu, který nemá v českých luzích a hájích obdoby? Že jste ještě neslyšeli o akci, která se zabývá erotikou v souvislosti s fantasy a sci-fi? Přesto se jedná již o její osmý ročník, který proběhne 22. května v pražském klubu GOX nedaleko stanice metra Anděl. Všichni příznivci fantasy, sci-fi, historie, literatury, filmu a netradičního pohledu na erotiku si zde mohou opět přijít na své.

Přednášející Foto: Njal

Během odpoledního maratonu, který vypukne v bývalém pražském klubu Bunkr (dnešní GOX) již ve 13 hodin, se návštěvníci dočkají řady přednášek, workshopů, divadelních vystoupení, soutěží a na závěr dokonce dvou koncertů. Celý cyklus odstartuje přednáška v podání redaktorky časopisu Enigma Lenky Kabeláčové, která se pokusí rozluštit záhadu krvavých bakchických mystérií. Na své si však přijdou i obdivovatelé ženských hvězd českého filmového plátna, do zákulisí jejichž života můžete nahlédnout.

Další přednáškový blok se bude věnovat žhavým fantasy kráskam, ozbrojeným chladnými zbraněmi. Známá spisovatelka Františka Vrbenská bude vyprávět o sexuálních démonech a čerticích ve světle dávných mýtů. Poslední přednáška náleží Ivaně Kuglerové, která se tentokrát podívá na zoubek homosexualitě, globálnímu oteplování i kačerům, kteří mají nezvyklou sexuální úchylku.

Předešlé ročníky Eroticonu provázela specifická atmosféra, která se vyznačovala slečnami v krátkých minisukních a zajímavých eroto-fantasy oblečcích, stejně jako tanečnicemi exotických orientálních tanců. Podle pořadatelů se podobných atrakcí dočkáme i letos.

Tanečnice Foto: Njal

Stejně jako v minulých ročnících nebude chybět ani druhá, aktivnější, linie. Můžete se zde zúčastnit výuky již zmíněných břišních tanců, ale i poslechnout si přednášku a promítání filmu Zdeňka Rampase na téma Erotično v díle Rollanda Topora nebo panelovou diskuzi zabývající se méně tradičními sexuálními praktikami. Stejně jako každý rok se také můžete zúčastnit tomboly a znalostní soutěže Chcete být eroticonářem, nebo si nechat věštit svůj (nejen erotický) osud z karet.

Celý con zakončí koncert výborné hudební skupiny Hakka Muggies, hrající své písně v těžko vyslovitelném hudebním stylu original-death-celtic-alternative-hard-rock. Až do nočních hodin je pak budou následovat punkoví The Puppits.

Více informací o Eroticonu naleznete na jeho webových stránkách eroticon.mysteria.cz .

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Eroticon 2010: Fantasy svět v zrcadle erotiky