×
TOPZINE.cz

Erasmus absolvovalo už deset tisíc studentů UK

foto:studium v zahraničíUniverzita Karlova se může pochlubit desetitisícím studentem, kterého v rámci programu Eramus vyslala za studiem do zahraničí. Jedná se o studentku Právnické fakulty, která je v současné době na ročním studijním pobytu ve Francii.

foto:studium v zahraničí
Studium v zahraničí je stále oblíbenější, Zdroj: annualreport.ucsd.edu

Program Erasmus začal v České republice svou činnost od akademického roku 1998/1999 a už od počátku byla do programu zapojena i naše nejstarší univerzita. „Na akademický rok 2010/2011 bylo podepsáno 1393 bilaterálních dohod s partnerskými vzdělávacími institucemi,“ říká rektor Univerzity Karlovy (UK) Václav Hampl a dodává: „Každý třetí student, který přijede z EU do ČR, zamíří na Univerzitu Karlovu.“

Erasmus a čísla

Téměř čtvrtina všech studentů, kteří vyjedou v rámci Erasmu do zahraničí, jsou z Karlovy univerzity. Na druhou stranu samotná univerzita přijme až 30,5 % zahraničních studentů přijíždějících z celé Evropské unie. Toto nemalé číslo pouze potvrzuje zájem mladých lidí ze zahraničí o UK.

Finance dostává program Erasmus ze zdrojů Evropské unie a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Jeho cílem je vytvořit a prohloubit vztahy mezi jednotlivými evropskými univerzitami, celkově zlepšit jazykovou výuku, seznámit s odlišnými vzdělávacími systémy a dát samotnému vzdělání evropský rozměr.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..