Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Epica zavítá do Prahy a Zlína. Přiveze album Requiem for the Indifferent

Už za pár dní navštíví Českou republiku jedna z výrazných opor symfonického metalu – holandská skupina Epica. V rámci svého turné k novému albu Requiem for the Indifferent vystoupí v pátek 18. května ve Zlíně a o den později také v Praze.

Holandská metalová skupina Epica představí v Praze i Zlíně nové album. Zdroj: oficiální web kapely

Napříč metalovými žánry existuje mnoho kapel, které vykročily ze svého stínu a oslovily i takové posluchače, kteří se obvykle řadí k milovníkům žánrů zcela jiných. Výjimečná holandská formace Epica je bezpochyby jednou z těch, kterým se to podařilo. „Můžeme s radostí konstatovat, že Epica v rámci svého turné k nové desce Requiem for the Indifferent navštíví rovněž Českou republiku. Společně s německými kapelami Xandria a Voices of Destiny vystoupí ve Zlíně i v Praze,“  předesílá pořádající agentura.

O vznik kapely se před téměř deseti lety nezasadil nikdo jiný než Mark Jansen, kytarista a zpěvák, jehož jméno bylo v metalových kruzích dlouhou dobu spojováno s rovněž holandskou formací After Forever.

Jansen opustil After Forever v roce 2002 a založil nový projekt, původně pojmenovaný Sahara Dust. O rok později kapela tento název opustila a pod vlivem americké skupiny Kamelot přijala jméno nové – Epica.

Informace o koncertu:

Vystoupí: Epica
Datum: pátek 18. května Zlín, sobota 19. května Praha
Místo: Zlín – Masters of Rock Café (Tyršovo nábřeží 5497,  Zlín – Čepkov), Praha – KC Vltavská (Bubenská 1447/1, Praha 7 – Holešovice)
Vstupenky: v předprodeji online od 590 korun

Již koncem roku 2003 také pod taktovkou producenta Sachy Paetha (spolupráce s Rhapsody of Fire či zmíněnými Kamelot) vyšlo první album nazvané The Phantom of Agony. Další alba na sebe nenechala dlouho čekat, a tak v následujících letech vyšlo třeba Consign To Oblivion, The Divine Conspiracy nebo Design Your Universe.

Posledním dílem se v březnu letošního roku stala deska s názvem Requiem For The Indifferent (Rekviem pro lhostejnost), kterou jak publikum, tak kritika hodnotí více než kladně. Již sám název napovídá, že se jedná o poselství upozorňující na problematiku válek, finančí krize i přírodních katastrof.

O problematiku, která svou naléhavostí plní přední stránky novin a která nás má naučit nebýt lhostejnými jeden k druhému. „Všichni jsme svázáni s osudem této země – jak lidé, tak zvířata,“ říkají členové holandské formace.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Epica zavítá do Prahy a Zlína. Přiveze album Requiem for the Indifferent