Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Enter Shikari: trance-hardcoreová smršť z Anglie míří do Prahy

Redakce

Redakce

17. 11. 2009

enter shikari 3Anglická čtveřice experimentátorů, která ve své hudbě kombinuje na první pohled dva neslučitelné žánry, trance a hardcore, se opět představí českému publiku, tentokrát při klubovém koncertu v Lucerna Music Baru.

Enter Shikari Zdroj: myspace.com/entershikari

Enter Shikari, Zdroj: myspace.com

Enter Skikari se dali dohromady v roce 2003 a tentýž rok vydali své první EP Nodding Acquaitance. Během několika let postupně vydali další dvě EP a čtyři singly, až roku 2007 vydali své první regulérní album Take Me To Skies. S tímto albem se dostali do povědomí širšího obecenstva a jejich hudba pronikla za hranice britského království. Rok poté se poprvé představili českému publiku jako předkapela Linkin Park na jejich brněnském koncertu.

Styl Enter Shikari v sobě snoubí ostré kytarové riffy s klávesami a samply na podkladu a posunuje hudbu do jiné, neznámé dimenze. V kombinaci této hudby a střídání řevu s melodickým zpěvem vyvolává v posluchačích záplavu silných emocí. Do toho všeho jsou zapojeny takřka hymnické pasáže, které takřka vybízejí k tomu, aby se člověk hudby aktivně účastnil a stal se její součástí. Tyto postřehy, vycházející z poslechu studiových nahrávek, jsou na koncertě umocněny o neskutečně energickou show, do které dávají Enter Skikari veškerou svou sílu a talent.

Enter Shikari Zdroj: myspace.com/entershikari

Enter Shikari, Zdroj: myspace.com

Letos v létě vydali svou druhou desku Common Dreads na níž se hudebně posunuli, zlepšili a vytříbili svůj vlastní styl. Album sklízí samou chválu a nové písničky zaručují, že pražské vystoupení bude opět neskutečným zážitkem.

Nedočkaví fanoušci si mohou show Enter Shikari užít při listopadovém koncertu Prodigy, kde vystoupí jako předkapela. Jejich vlastní koncert je naplánován na 16. leden 2010 v Lucerna Music Baru, kde má vystoupit i jejich speciální (zatím neznámý) host.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Enter Shikari: trance-hardcoreová smršť z Anglie míří do Prahy