Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Enrique Iglesias bude mít další texty, nové písně i videoklipy. Na desce I Like It

Redakce

Redakce

5. 5. 2010

Narodil se modelce a zpěvákovi. Vyrůstal v neúplné rodině. Rok studoval obchodní univerzitu. V začátcích vystupoval pod pseudonymem Enrigue Martinez. Získal Grammy. Kdo? Enrigue Iglesias.

Enrique Iglesias, Zdroj: archiv

Na svět přišel 8. května 1975 v Madridu ve Španělsku. Rodiče se rozvedli, když mu byly tři roky. V osmi se přestěhoval do Miami za svým otcem, kde následně i vyrůstal. Nastoupil na obchodní univerzitu, ale jeho hudební sklony po roce převážily a Enrique se vydal na dráhu umělce.

Psal se rok 1995 a na španělské scéně se objevil Enrigue Martinez. Jeho pravé jméno si ho však všude našlo, tak svou první španělsky zpívanou desku pojmenoval Enrigue Inglesias. Po vydání následoval obrovský boom. Desky si prodalo více než šest milionů kusů.

Během krátké doby se dostal mezi hvězdy. Získal ceny Grammy, American Music Awards či Premios Lo Nuestro. A vydávání CD se rozjelo jak po namydlené dráze. Roku 1997 Vivir, 1998 Cosas del Amor, 1999 Enrique,  2001 Escape, 2002 Quizás,  v roce 2003 byla vydána deska s názvem 7, roku 2007 Insomniac, 2008 Enrique Iglesias: 95/08 Exitos, 2008 Greatest Hits.

Enrigue se ale nevěnoval pouze hudbě. Prosadil se i ve filmu. Zahrál si například po boku Antonia Banderase, Salmy Hayek a Johnnyho Deppa ve filmu Once Upon A Time In Mexico a několikrát se objevil jako host i v How I Met Your Mother.

V současné době se můžeme těšit na nové CD, jehož ochutnávka, píseň I Like It, se brzy ozve i z českých rádií. Nová deska bude na pultech od 5. července.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Enrique Iglesias bude mít další texty, nové písně i videoklipy. Na desce I Like It