Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Emilie de Ravin: Baletka, nebo drsná Claire ze Ztracených?

Redakce

Redakce

30. 4. 2010

Australská herečka je známá především díky roli Claire v seriálu Ztraceni. Jako jedna z trosečníků se musela vypořádat s nástrahami záhadné krajiny. Nehledě na to, že v poslední sérii seriálu je Claire ještě drsnější než kdy dřív. Nemilosrdný ostrov a drobná slečna, co vystudovala balet? Jak se tohle stalo?

Emilie de Ravin jako Claire v seriálu Ztraceni, Zdroj: distributor seriálu

Sci-fi místo piškotů

Emilie se narodila 27. prosince 1981 v Mount Elize v Austrálii. Průbojnosti jí naučili dvě starší sestry. V devíti letech se začala intenzivně věnovat baletu. Tento koníček jí zůstal po několik let, dokonce byla v patnácti přijata na vysoce výběrovou a prestižní školu baletu. Nicméně, jak říká, vadila jí atmosféra pomluv mezi baletkami.

Po několika letech vystupování s Australskou baletní školou se poprvé objevila v populárním tamějším seriálu Beastmaster. Tehdy jí bylo 18 a její kariéra se pomalu rozjížděla. Skutečně to ale začalo až hereckým workshopem, kde byla požádána o účinkování v americkém sci-fi seriálu Roswell. Takže po maturitě následovalo stěhování do slunné Kalifornie.

Přirozenost se ve filmu nosí

V Americe se sen skutečné herecké kariéry stává skutečností. V Roswellu vydržela po dvě série. Další zakázky ji dostaly i na filmové plátno. Mezi některé z jejích rolí patří nezávislý film Brick, dál pak Carrie, natočená podle předlohy románu Stephena Kinga, nebo známý snímek Hory mají oči. Momentálně ji můžete vidět v kině s Robertem Pattinsonem ve filmu Nezapomeň na mě.

Jako správná novodobá hvězda žije v Los Angeles. Společníka jí dělá fenka Bella. Narozdíl od většiny celebrit si ovšem se svým vzhledem moc hlavu neláme. Přiznává sice, že občas utratí za boty o něco více, než by se slušelo, ale make-up nosí jen zřídka. Řasy si maluje jen pro zvláštní příležitosti a u sebe nosí jen lesk na rty. Vždyť krásné ženy si to mohou dovolit.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Emilie de Ravin: Baletka, nebo drsná Claire ze Ztracených?