Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Emeli Sandé překonala padesátiletý rekord Beatles v prodávanosti alba

Standa Kafka

Standa Kafka

1. 5. 2013

Prvotina skotské zpěvačky, album nazvané Our Version of Events, strávilo celých 63 týdnů v top desítce nejprodávanějších alb na Britských ostrovech. Tím Emeli Sandé překonala jeden z nejdéle platných rekordů britských hitparád.

Emeli Sandé Zdroj: emelisande.com

Emeli Sandé Zdroj: emelisande.com

Na druhou příčku odsunula album legendárních Brouků Please Please Me. Toto album od The Beatles mělo až donedávna v držení nejdelší pobyt v top desítce nejprodávanějších alb a asi málokdo by čekal, že to bude právě CD od Emeli Sandé, které tento rekord překoná.

„Zní to docela neskutečně, když je mé jméno zmiňováno ve stejné větě s Beatles,“ prohlásila. Dále dodala, že John, Paul, George a Ringo jsou pro ni stále „nejlepší kapelou, co kdy existovala.“

Další cíl? Amerika

Our Version of Events vyšlo 13. února 2012 a hned se vyšvihlo na vrchol prodejních hitparád. Jen pro představu – v únoru 2012 se teprve rozhodlo, že nynějšího prezidenta budeme volit přímo, Letiště Václava Havla se ještě jmenovalo Praha-Ruzyně a fotbalisté Chelsea mohli jenom snít, že se jim třeba podaří vyhrát Ligu mistrů.

Our Version of Events se od té doby několikrát vrátilo až na nejvyšší příčku, momentálně se drží na pátém místě.  Toto album také bylo vůbec nejprodávanějším za rok 2012 a i v letošním roce má hodně dobře našlápnuto. Od ledna se ho prodalo přes půl milionu kopií.

I přes Emeliny úspěchy ve Velké Británii se jí nepodařilo navázat na celosvětovou popularitu jiné zpěvačky z ostrovů – Adele. Jediný singl Sandé, který se umisťuje v US Billboard Top 100, je Next To Me, v současnosti až na 46. místě. „Americký trh je pro mě další velkou výzvou. Pro úspěch na tamějším poli musíte nejdřív pochopit jejich fungování trhu, lidi a také si uvědomit, jak velká je to země,“ dodala Sandé.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Emeli Sandé překonala padesátiletý rekord Beatles v prodávanosti alba