Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Ellie Goulding jako neslaný, nemastný objev roku

Redakce

Redakce

17. 9. 2010

Vyhrát prestižní anketu BBC Sound Of je skvělým rozletem začínající hudební kariéry. Horší už však je si tenhle renomovaný titul před hudební kritikou obhájit. Letošní vítězka Ellie Goulding převzala štafetu od své krajanky Little Boots a se svým experimentováním s elektropopem se jí to daří jen na polovic.

Ellie Goulding, Zdroj: elliegoulding.co.uk

Čerstvá sladká dívenka britského popu se na hudební scéně zjevuje vloni a hned před velkou oponou. Většina dnešních kvalitních umělců si musí cestičku za rádiovým mainstreamem a vyblýskanými stránkami předních hudebních časopisů vydobýt tvrdým drillem v undegroundovém podsvětí. Sympatické blonďaté hřívě Goulding stačilo, aby jí porota vyšvihla na první místo každoroční ankety BBC Sound Of a do začátku má postaráno.

Když někdo vyhraje již zmíněnou anketu BBC Sound Of není to jen ze zmaru, že se skvěle hodí do naškrobené hitparádově cílené skupinky, ale už to alarmuje velkým jménem, které může z doposud neznámého objevu vyzrát. Vždyť před Ellie Goulding se to povedlo např. Little Boots, Adele, Mikovi nebo skupině Keane.

Nebylo žádným překvapením, že na své debutové desce začala pracovat hned s kvantem významných ostrovních producentů. Jen jmenovitě Mark Ronson, Starsmith nebo Frankmusik. Pro ty méně obeznámené to shrnu tvrzením, že její desku piloval elita britské pop music. Výsledkem bylo debutové album Lights, které kritika přijala, ale jen vlažně. Že by se jednalo o nějaký boom od objevu roku, se říct nedá.

Je však jasné, že BBC Sound Of na tuhle slečnu nepřišlo jen náhodou, kde se tady vzal svěží vítr britského popu? Ellie Goulding vyrůstala se svojí rodinou v malém domě v menším anglickém městečku Hereford. Své hudební začátky rozpočíná ve školním sboru, ale ruku v ruce s klarinetem a kytarou. Pěvecký talent je poprvé spatřen až canterburské univerzitě, kde Goulding vyhrává talentovou soutěž, kde si jí všimne jeden hudební producent.

A poté následuje sled rychlých událostí, až k osudovému setkání s elektropopovým zpěvákem a producentem Frankmusik, které se událo přes hudební síť MySpace. Goulding mu zaslala akustickou verzi své písně, Frankmusik v ní našel nevybroušený diamant a domluvil si s ní nahrávaní. Z písně se nakonec stal obrovský hit, z Goulding potenciální hvězda a z debutové desky Lights jen zajímavý počin.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Ellie Goulding jako neslaný, nemastný objev roku