Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Ellen von Unwerth: Erotika v módní fotografii

Redakce

Redakce

7. 5. 2010

Mnozí ji díky jejím černobílým eroticky laděným fotografiím žen nazývají nástupkyní Helmuta Newtona. Její práce nabízejí nový pohled na módní fotografii. Jsou svůdné, hravé a zobrazují pravé femme fatale, příběh i pohyb.

Zdroj: exileonmoanstreet.blogspot.com

Ellen von Unwerth se narodila roku 1954 v Německu. Než se stala fotografkou, úspěšně pracovala deset let jako modelka. Poprvé se chopila fotoaparátu v polovině osmdesátých let, kdy fotila své kamarádky modelky. První zásah do povědomí módní fotografie nastal v roce 1989, kdy nafotila kampaň pro Guess JeansClaudií Schiffer. S touto značkou spolupracuje dodnes.

V roce 1991 vyhrála cenu na Mezinárodním festivalu módní fotografie. Od té doby publikovala svá svůdná díla  ve všech hlavních módních magazínech jako Vogue, Vanity Fair, Interview, The Face, ArenaI-D.

Zdroj: internationalphotoreview.com

Od fotografie k filmu

Ellen von Unwerth je také velmi žádanou fotografkou v hudebních kruzích. Dělala přebaly alb a promo fotky například pro Dido – Life for Rent, Janet Jackson – Velvet Rope, All Saints – Saints & Sinners, Britney Spears – Blackout, Christinu Aguileru – Back to Basic a nebo naposledy pro Rihannu – Rated R. Ale samozřejmě si ji žádají i ti nejznámější módní návrháři, mimo jiné i Victoria‘s Secret, Banana Republic, Tommy Hilfiger, H&M, Diesel, Chanel, Miu Miu nebo Blumarine.

Kromě toho, že je skvělou fotografkou, se věnuje i režírování. Natočila několik krátkých filmů pro módní designéry, hudební videoklipy, ale hlavně množství reklam pro velmi známé značky, například pro Revlon, Clinique nebo Baccardi.

Nyní žije v New Yorku a fotí eroticky provokativní módní fotografie a kampaně. Ženy na jejích fotografiích jsou zobrazeny jako silné, sebevědomé a sexy, aniž by je degradovala na pouhé sexuální objekty. Její hlavní zásadou je, aby se modelka cítila příjemně a uvolněně.

S jejími fotografiemi vyšlo celkem pět knih: Snaps (1994), Wicked (1999), Couples (1998), Revenge (2003), Omahyra & Boyd (2005) a Plumes et Dentelles (2005).

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Ellen von Unwerth: Erotika v módní fotografii