Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Elizabeth Taylor prodělala v nemocnici srdeční zástavu

Veronika Jílková

Veronika Jílková

17. 2. 2011

Hollywoodská filmová legenda Elizabeth Taylor prodělala srdeční kolabs a nyní je monitorována na přístrojích. Zotavuje se v nemocnici v Los Angeles.

Herečka Elizabeth Taylor v dnešní době Zdroj: youtube.com

78letá herečka Elizabeth Taylor prodělala srdeční infarkt v Kaliforsnkém Los Angeles. Vzápětí byla převeza do místní nemocnice a od té doby se na životě udržuje díky přístrojům, na které je napojená. „Srdce jí selhalo nejspíš kvůli mnoha nemocím, které ji v průběhu posledních let postihly,“ oznámil lékař. V roce 1997 totiž prodělala operaci mozku, kde jí objevili nádor, v roce 2006 kolovaly zvěsti o její Alzheimerově chorobě.

V červenci 2008 byla hospitalizovaná v Los Angeles, ale její tiskový mluvčí popřel zprávy o tom, že byla blízko smrti. V roce 2009 podstoupila operaci srdce, a byla umístěná na životní podporu. Během svého života několikrát podstoupila i odtučňovací kúry v lázních. Taylor, která se pohybuje na vozíčku, se na veřejnosti objevuje jen zřídka. Ovšem navštívila i pohřeb slavného Michaela Jacksona v roce 2009.

Herečka je slavná díky svým téměř padesáti rolím ve filmech, mezi které se jako nejlepší zařazuje Kdo se bojí Virginie Woolfové? (Who’s Afraid of Virginia Woolf) z roku 1966 a Telefon Butterfield 8 z roku 1960. Za oba tyto snímky získala Oscara. Ve svých nejlepších letech byla známá díky svým bouřlivým vztahům a osmi sňatkům. Mezi významné muže v jejím životě patří zejména Richard Burton, se kterým byla vdaná dokonce dvakrát. V roce 1991 oznámila, že se provdá za dělníka Larryho Fortenskyho, se kterým jí to vydrželo pouze tři roky.

Elizabeth Taylor zamlada

Liz Taylor překonala i závislost na alkoholu a lécích proti bolesti.

Mluvčí poděkoval celé rodině a fanouškům, kteří Elizabeth v těchto těžkých dnech stále podporují. Lékaři dělají, co můžou, aby Elizabeth uzdravili a vrátili ji zpět k životu.

Z další operace se zotavuje i producent Peter Jackson, který byl hospitalizován kvůli prasklému vředu. Vzhledem k této nešťastné události se pozdrželo natáčení jeho nového snímku Hobit.

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Elizabeth Taylor prodělala v nemocnici srdeční zástavu