Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Elite Model Look 2010 ČR a SR

FOTO: Plakát Elite Model LookVe středu 15. září 2010 se v Praze v historickém sálu hotelu Ambassador uskuteční národní finále modelingové soutěže Elite Model Look 2010 pro Českou a Slovenskou republiku. Každý rok vzejde z této soutěže organizované agenturou Elite Model Management budoucí superstar modelingového průmyslu. Podívejte se na finalistky!

FOTO: Plakát Elite Model Look

Plakát Elite Model Look, Zdroj: Blue Gekko

Od svého vzniku roku 1983 vyhledává Elite Model Look nové talenty po celém světě. Soutěž objevila mnohé tváře známé z titulních stránek světových módních časopisů, a to i současné světové topmodelky z Čech – Petru Němcovou, Lindu Vojtovou či Denisu Dvořákovou. V 80. letech byly finalistkami soutěže (tehdy se ovšem jednalo o soutěž The Look Of The Year) i takové supermodelky jako Cindy Crawford, Tatjana Patitz nebo Linda Evangelista.

Vítězky letošního finále soutěže Elite Model Look pro ČR a SR vybere porota složená z odborníků módního průmyslu, kterým bude předsedat spolumajitel agentur Elite Bratislava a Elite Prague Sáša Jány. V porotě také usedne např. ředitel agentury Elite World Gerald Marie, ředitelka scoutingu Elite World Michaela Goddard-Quesada či topmodelky Denisa Dvořáková i Michaela Kociánová a další. Z interpretů na finálovém večeru vystoupí mimo jiné také zpěvák Martin Chodúr a zpěvačka Charlie One.

FOTO: Modelky na titulkách

Petra Němcová, Linda Vojtová, Tatjana Patitz

Denisa Dvořáková, jejíž raketovou kariéru odstartovalo právě vítězství ve světovém finále soutěže Elite Model Look 2006, je oblíbenkyně Karla Lagerfelda a stala se tváří mnoha kampaní, např. Dolce&Gabbana, See by Chloe, Cartier, Givenchy aj. Michaela Kociánová, která obsadila v soutěži Elite Model Look v roce 2004 druhé místo, se účastní přehlídek pro světové značky, např. Christian Dior, Alexander McQueen, Versace. A v roce 2007 se zúčastnila i prestižní přehlídky značky Victoria´s Secret.

Finálový večer bude moderovat česká topmodelka Simona Krainová, o choreografii a režii se postará choreograf a tanečník Yemi Akinyemi Dele. Do národního finále postoupilo z 3000 přihlášených začínajících modelek celkem 18, z toho deset ze Slovenska a osm z České republiky. Soutěž je přístupná všem dívkám ve věku 14-21 let s výškou nad 170 cm.

FOTO: Modelka Denisa Dvořáková a Michaela Kociánová

Denisa Dvořáková (Givechy, Pantene) a Michaela Kociánová (titulka Elle)

Dívky se během finálového večera představí v modelech českého návrháře Jakuba Polanky, který působí od roku 2004 střídavě v Praze a v Paříži. Má za sebou přes deset kolekcí, se kterými zvítežil v řadě soutěží, např. Czech Grand Design a Elle Style Awards. Prestižní časopis Vogue Italia jej v roce 2010 zařadil mezi nejnadanější talenty mladé generace.

Vítězky Elite Model Look 2010 se následně zúčastní mezinárodního finále soutěže, kde absolvují množství focení, výuku chůze po molu a rozhovory pro média. Mezinárodní finále se uskuteční v Shanghaji 10. října 2010 v areálu světové výstavy Expo a mezi porotce usedne mnoho světoznámých osobností.

FOTO: Český návrhář Jakub Polanka a jeho modely

Český návrhář Jakub Polanka a jeho modely

Elite Model Look se dnes řadí mezi největší a nejprestižnější modelingovou soutěž, která se koná v 66 zemích světa a každoročně se do ní přihlásí více než 350 000 začínajících modelek. Dá se říci, že je jediná celosvětová profesionální modelingová soutěž, která zajistí vítězkám profesionální kariéru. Prvních 15 dívek v celosvětovém finále získá kontrakt s agenturou Elite s garantovaným příjmem přesahujícím 1 000 000,- dolarů.

V České republice a na Slovensku se soutěž Elite Model Look organizuje od roku 1991.

Tady jsou finalistky Elite Model Look pro Českou a Slovenskou republiku 2010 (pro zobrazení všech finalistek musíte obrázek rozkliknout a zvětšit):

FOTO: Finalistky Elite Model Look pro ČR/SR 2010

Finalistky Elite Model Look pro ČR/SR 2010

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Elite Model Look 2010 ČR a SR