Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Elfcon 2010 se blíží. Nabízíme ochutnávku programu

Jan Nohovec

Jan Nohovec

13. 4. 2010

Elfcon 2010Setkání příznivců fantasy ve všech podobách, Elfcon 2010, se koná přespříští víkend v Havlíčkově Brodě. Organizátoři ale už teď odhalili, jaký program nás může čekat.

Ilustrace na plakátu Elfconu 2010 Zdroj: archiv organizátorů

Ilustrace na plakátu Elfconu 2010 Zdroj: archiv organizátorů

O letošním Elfconu už jsme vás na Topzinu jednou informovali. Teď, několik dnů před akcí, pronikla na veřejnost i část programu. Na co se tedy můžete těšit?

Martin „Ozzy“ Chlebek představí život seveřanů, jejich zvyky a dobyvačné výpravy, jedny z nejznámějších událostí raného středověku v Evropě. Dojde nejenom na oblíbený panteon v čele s majestátním Thorem, ale i na způsoby obyčejných smrtelníků.

Podobných témat se budou týkat i přednášky Hany „Dínen“ Švubové a Jitky „Kaeri“ Markové, které budou porovnávat současnou fantasy literaturu. První z nich ji konfrontuje s podobně zaměřeným středověkým rytířským románem, druhá zase se skutečným světem, který dennodenně prožíváme my. Která najde víc souvislostí?

Ondřej „Guild“ Málek zase připravuje přednášku o RPG pro naprosté začátečníky. Sám o svém pořadu říká: „O ručnovo protivotankovovo granatomjota se na této přednášce nedozvíte (skoro) nic, ale možná se dozvíte něco málo o hrách na hrdiny jako takových, představíme si několik nejznámějších systémů a povíme si něco málo o světech, hrdinech a gamemasterech. Dále se rozšíří vaše znalosti o to, co a proč nedělat svému hodnému a milému gamemasterovi, případně o tom, co hnusného a ošklivého provádět jako gamemaster hráčům. A pokud bude zájem, tak na závěr zkusíme společně zažít nějaké to menší dobrodružstvíčko.“

Dorazí i Laeg Mortemir, známý tvůrce hudebních fantasy a bojových skladeb, dojde na krátký LARP s osvobozováním duší z Podsvětí, na baru budou čekat nějaké ty deskovky a mihne se rovněž zkušený tanečník historických tanců ochotný zaučit zájemce.

Elfcon 2010 se koná v Havlíčkově Brodě od pátku 23. dubna do neděle 25. dubna 2010. Další informace a registraci najdete na stránkách elfcon.avari.cz .

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Elfcon 2010 se blíží. Nabízíme ochutnávku programu