Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Elektronické pohlednice – konec klasických pohledů?

Redakce

Redakce

10. 4. 2010

Elektronická pohledniceV dnešní době internetu a virtuální reality se není čemu divit, že pozdrav se známkou lze poslat nejen do skutečné poštovní schránky, ale i do té elektronické.

Zdroj: pranicka.net

Zdroj: pranicka.net

On-line pohlednice se v podstatě od běžných papírových pohledů neliší. Z jedné strany má pěkný obrázek, jehož téma si sami zvolíte. Z rubové strany je místo na váš vzkaz a také místo na nalepení známky. Jediný rozdíl je patrný ve způsobu dopravy. Elektronickou pohlednici můžete adresátovi doručit buď na e-mailovou adresu nebo rovnou do mobilního telefonu ve formě MMS zprávy.

Postcrossing

Tento název ukrývá možnost pro všechny, kdo by chtěli obdržet pohledy z celého světa. Jakmile se zaregistrujete, můžete posílat pohlednice kamkoliv do světa a na oplátku vám budou přicházet pozdravy z různých krajů. Pokud se chcete stát jedním ze 164 tisíc uživatelů, stačí si vytvořit uživatelský účet na postcrossing.com.

Podobný osud, jaký potkal pohledy, čekal i na ostatní druhy pozdravů a přání. Do elektronické podoby byly převedeny například i novoročenky nebo přáníčka k různým výročím.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Elektronické pohlednice – konec klasických pohledů?