Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Elektro-popoví Cartonnage představí v Praze novou desku

Marie Baladová

Marie Baladová

13. 2. 2011

Po strhujícím říjnovém vystoupení v pražském Paláci Akropolis se excentrická dvojice vrací na místo činu, aby v úterý 29. března pokřtila své třetí album s názvem I’m Not Your Computer. A přizve si k tomu pěknou řádku hostů a hlavně své proslulé audio-vizuální vybavení.

FOTO: Cartonnage

Působivá show v podání Cartonnage, Zdroj: oficiální stránky kapely

Excentrické duo z Prahy skládající se ze zpěvačky Vandy Choco a producenta Armina Effenbergera se dalo dohromady v roce 2001. O tři roky později vznikla jejich první deska CD1. Skutečný posun a oblibu jim zajistilo až druhé album Curiously Connected, vydané v roce 2008. Utržilo nominace na objev roku v hudebních cenách Anděl a v cenách Óčka a bylo oceněno časopisem Filter.

Cartonnage se podařilo vystpoupit na francouzském festivalu Europavox v Clermont Ferrand a dostalo se jim i takové cti, jako natočit vokální reedit skladby 257.zero se samotným Mobym. Poslední úspěch zaznamenali právě v Paláci Akropolis, kde v rámci Akropolis Mediale předvedli fanouškům strhující show.

Vstupenky na koncert Cartonnage, který proběhne v úterý 29. března od 19 hodin 30 minut v pražském Paláci Akropolis, můžete za 150 korun zakoupit on-line zde.

Novinka I’m Not Your Computer vyjde na první jarní den, tedy 21. března. Samotní členové Cartonnage k ní prozradili: „I’m Not Your Computer bude pokračováním našeho synth-popového příběhu. Synt’áky, drum machiny, samplery, vokodéry a jiné hračky nám celý tři roky dělaly společnost. Byly chvíle, kdy se nám plkalo parádně, a tyto okamžiky jsme zaznamenali. V elektronické hudbě je čas i prostor si s těmito hračkami povídat a poznávat je. Jsou vesmírný, stejně jako sexy.“ Kromě audio-vizuální projekce si kapela ke svému křestu připravila netradiční kostýmy a taneční vystoupení.

Deska vyjde jak na CD, tak v elektronické formě. Lístky na křest alba jsou k dostání v předprodeji za 150,- Kč a na místě za 180,- Kč. On-line je můžete zakoupit zde.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Elektro-popoví Cartonnage představí v Praze novou desku