Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Elegantní Světáci okouzlí diváky v Klicperově divadle v Hradci Králové

První premiérou tohoto roku jsou v Klicperově divadle v Hradci Králové Světáci. Divadelní adaptace slavného českého filmu má premiéru 19.února v 19. hodin.

Světáci Zdroj: klicperovodivadlo.cz

Trio krásných mladých žen a trio fasádníků, kteří spravují dům, v němž zmíněné dámy bydlí, svede dohromady lešení, které na závěr spadne! Jak to celé dopadne?

Pod režisérskou rukou Vladimíra Morávka vzdají všichni představitelé hold slavnému českému filmu, který exceloval na filmovém nebi na sklonku šedesátých a sedmdesátých let minulého století.

Zkouška Světáků

Jak si poradí se ztvárněním klasické české komedie Vladimír Morávek? Zřejmě použije svůj um a nabyté zkušenosti z předešlých adaptací slavných českých filmů, a to jak z Lásek jedné plavovlásky, tak z Formanovy komedie Hoří, má panenko, která před lety v Hradci zabodovala. Klasik moderního českého divadla si přeci dovede poradit a na pomoc si bere hned šest představitelů z řad nejlepších herců.

Ve Světácích se představí cenami oceněný Ondřej Malý, Filip Richtermoc a Jiří Zapletal a hlavních ženských rolí se ujmou krásné herečky Kamila Sedlárová, Kristýna Kociánová a Martina Nováková.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Elegantní Světáci okouzlí diváky v Klicperově divadle v Hradci Králové