Menu
TOPZINE.cz
Alternativní festivaly 2022

Electronic Beats zve na electro hudbu. Těště se na Bonaparte, Appart Band či FM Belfast

Marie Baladová

Marie Baladová

30. 5. 2011

Již v pátek 10. června zažije pražské Divadlo Archa každoroční oblíbený festival electro hudby pod názvem Electronic Beats. Šestý ročník tohoto eventu láká na jména jako jsou Apparat Band, FM Belfast, Bonaparte nebo When Saints Go Machine.

Islandská kapela FM Belfast, Zdroj: archiv

Hudební a life-stylový projekt Deutsche Telekomu, Electronic Beats, se mohl v minulých letech pochlubit pražskému publiku interprety takového kalibru, jako jsou The Prodigy nebo Underworld. Naposledy vystoupil v české metropoli pod tímto projektem populární Caribou. Z loňského místa konání v Pražském Veletržním paláci se letošní ročník přesouvá do komornějšího Divadla Archa.

Kupte si vstupenky za 250 korun online

Zato seznam interpretů je oproti minulým rokům o dost pestřejší a hlavně extravagantnější. Ze sousedního Německa přijede české publikum rozvlnit v rytmu svých experimentátorských zvuků Sascha Ring, známý jako Apparat, za doprovodu svého live band. Berlínští Bonaparte svým extravagantním projevem a svižnou a hravou hudbou zajisté přinesou čerstvý vítr.

Na své si přijdou i fanoušci severské hudby. Poslední dobou velmi populární FM Belfast z islandského Reykjavíku doplní electropopová formace When Saints Go Machine. Tato čtyřčlenná kodaňská kapela je známá hlavně díky unikátnímu hlasu zpěváka Nikolaje Manuela Volsilda.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Electronic Beats zve na electro hudbu. Těště se na Bonaparte, Appart Band či FM Belfast