Menu
TOPZINE.cz
Fotky a reportáže

Electronic Beats Recommends: Caribou a spol.

Redakce

Redakce

2. 12. 2010

!FOTOGALERIE!Po roční pauze Praha opět hostila jeden z koncertů mezinárodního hudebního projektu Electronic Beats Recommends, představujícího nové, ale i známé a protřelé tváře klubové scény. Tentokrát s projektem již zavedeného a známého kanadského multiinstrumentalisty Dana Snaitha.

Electronic Beats Recommends

Electronic Beats Recommends, Foto: Petra Jansová, Topzine.cz

Dan Snaith, vystupující pod pseudonymem Caribou, je mnohými označován za krále indie-elektroniky a řadit ho do konkrétní hudební škatulky by bylo přinejmenším poněkud zavádějící.

Na svých nahrávkách kombinuje elektronické zvukové plochy s nasládlým britpopovým zpěvem a kytarovými prvky do výsledné podoby psychedelického popu, to vše s takřka matematickou přesností. Jak sám přiznává, je to právě jeho profese matematika, která se částečně odráží v metodách jakými komponuje své skladby.

Do pražského Lucerna Music Baru zavítal 1. prosince 2010 v rámci evropského turné, které jede společně s novým objevem labelu City Slang, Barbarou Panther a elektronickým duem Mount Kimbie. Bohužel však tito interpreti na programu pražské akce nebyli, a tak se návštěvníci museli spokojit se supportem v podobě několika djských setů v podání DJe Tvykse, DJe Hifiho a Snaithova hudebního spolupracovníka, člena kapely Junior Boys, Matta Didemuse.

Kolem čtvrt na jedenáct, po hodinu a půl dlouhém setu DJ Hiffiho, přichází konečně Caribou na stage. Obklopený davy lidí a doprovázen třemi najatými muzikanty začíná poněkud překvapivě závěrečnou skladbou své poslední desky Swim. Píseň Jameila si se svými zpěvnými echy okamžitě získává ovace skákajícího publika.

Skutečný vrchol koncertu však přichází až někde v polovině, kdy po instrumentální Irene bere Caribou do ruky elektrickou kytaru a pouští se do kytarovky lehce říznuté psychedelií, nazvané prozaicky Melody day. Celková hudební atmosféra v sále se tak najednou posouvá zcela někam jinam.

To však není nic proti tomu, když je vzápětí rozjuchaná nálada Melody Day vystřídána temným popem v podání songu Found out s lehce industriálními bicími v pozadí. Následuje instrumentální skladba ve stejném duchu a pak již přichází všemi dlouho očekávaná Odessa, číslo jedna poslední desky, přičemž nadšení publika dosahuje vrcholu.

Vystoupení zakončuje přídavek Sun, ve kterém se zvukové podkresy společně se syntetickým vokálem slévají v jednu obrovskou zvukovou explozi vtěsnanou do závěrečných čtyř minut.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/electronic-beats/]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Electronic Beats Recommends: Caribou a spol.