×
TOPZINE.cz

El Barrio de Ángelo: Jižní Amerika na pražském Andělu

el barrio-perexJestli jste někdy procházeli Lidickou ulicí, určitě jste si všimli tří polovin býka nakreslených na stěně. Nepatří k nim žádná okna, takže pokud se chcete vidět opravdu luxusní restauraci, nezbývá než slézt po schodišti dolů a přesvědčit se sami…

Zdroj: www.elbarrio.cz
Zdroj: www.elbarrio.cz

Mám zamluvený stůl na půl osmou. Dorazím o chviličku později, ale nikdo se nezlobí, naopak se na mě ještě usmívají. Oplatím jim stejnou mincí, objednám si mojito a zahloubám se do jídelníčku. Tak tohle bude těžké rozhodování. Každé jídlo, které zde vaří, je tak originální, že ho v žádné české restauraci rozhodně nenajdete.

Nakonec se rozhoduji pro míchaný salát, jehněčí kýtu marinovanou v tymiánu a grilované brambory se smetanou. Zatímco čekám na večeři, prohlížím si interiér. Kamenné zdi a tmavé stoly nepůsobí depresivním dojmem, dokonce mají spíše uklidňující účinek. Pozoruji šum okolo sebe a zmocňuje se mě klid.

Na jídlo nečekám nijak dlouho, už po půlhodince se můžu kochat pohledem na večeři, která je na talíři perfektně vyrovnaná. Porce je obrovská, nejdřív si myslím, že ji ani nemůžu sníst, ale opak je pravdou. Bylo to vynikající.

Objednám si ještě dezert se zvláštním názvem: Panna Cotta s přelivem z lesního ovoce, což je vlastně smetana svařená s mlékem, cukrem a želatinou a navrch politá lesním ovocem, ale pak už opravdu nic dalšího nemohu. Raději zaplatím a odkulím se pryč.

Co jsem v téhle restauraci nezažila, ale zažít mohla, je živé hudební vystoupení s jihoamerickou hudbou, kterou obstarávají jak Češi, tak i Argentinci. Určitě se sem musím ještě někdy vrátit, abych zažila nejen koncert, ale také abych ochutnala argentinská a chilská vína, jejichž nemalou zásobu zde mají.

www.elbarrio.cz

ADRESA: Lidická 42, Praha 5 – Smíchov

OTEVÍRACÍ DOBA:

Po, Út, St: 11:30 – 24:00

Čt, Pá, So: 11:30 – 01:00

Ne: 12:00 – 24:00

HODNOCENÍ: 5*****1 Komentář El Barrio de Ángelo: Jižní Amerika na pražském Andělu

  1. nová recenzentka restaurací? super, restaurace jsou na topzinu mojí nejoblíbenější rubrikou ;-)

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..