Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Ekofilm jsou ekologické filmy. Nebo i něco víc?

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

19. 9. 2010

!Speciál!Filmový festival Ekofilm se blíží, co mají ale pořadatelé v plánu? Půjde jen o filmy a ekologické dokumenty, nebo bude program pestřejší? Sami asi tušíte odpověď, podívejte se tedy na konkrétní program festivalu.

I loni mohli návštěvníci diskutovat s odborníky, Zdroj: ekofilm.cz

Ekofilm bude letos probíhat od 4. do 10. října a jeho ústředním tématem bude biodiverzita (rozmanitost). Z 226 přihlášených snímků postoupilo do speciální soutěže 61 – mezi nimi se pak bude rozhodovat, který je ten nejpovedenější. Do poroty zasedli odborníci z různých oborů i zemí. Vlado Milunič jakožto architekt se bude pravděpodobně soustředit na výpravu a vzhled, vedle něj usednou režisérka a scenáristka Alena Činčerová a dokumentarista a producent Michael Havas. Českou část poroty doplní slovenský producent Ján Oparty a dramaturg z Francie Jacques Génot.

Diváci se ale nemusí nutně řídit programem soutěže, mohou se kdykoli podívat na jimi zvolený dokument, ať už soutěžní či nesoutěžní. V sekci promítání na přání si mohou říci o kterýkoli z nich a individuálně se na něj podívat. Této akce budou návštěvníci moci využít v kině Kotva, v Akademické knihovně Jihočeské univerzity a v Městském divadle – všechno v Českém Krumlově. Po festivalu se budou navíc (jako po jiných filmových festivalech) konat Ozvěny Ekofilmu, čili dodatečné promítání.

Co je na programu Ekofilmu dál?

Nepůjde tu jen o kinematografii, festival má i řadu doprovodných akcí. Kromě koncertu skupiny The Tap Tap to bude například beseda o znakovém jazyce a kultuře neslyšících. Dále představení Muže, který sázel stromy (podle knihy Jeana Giona), ochutnávka moravských biovín či jazzový večer s Okamžitým Filmovým Orchestrem Varhana Orchestroviče Bauera. Počítat můžete stejně jako v minulých ročnících s výstavou fotografií – tentokrát Rudolfa Šmída, opět v kině Kotva.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Ekofilm jsou ekologické filmy. Nebo i něco víc?