Menu
TOPZINE.cz
Literární soutěže 2023

Einsteinův mozek spěje do finále

Jan Nohovec

Jan Nohovec

1. 12. 2009

einsteinuv-mozek-perexCena českých čtenářů fantastiky pomalu spěje ke konci. První, internetové, kolo hlasování bylo před několika málo dny uzavřeno a teď se čeká na souboj mezi elitou, o nemž budou rozhodovat návštevníci víkendového Fénixconu.

Nikdo z redakce Topzinu se tam k naší hromadné lístosti nedostaví, i přesto ale nebudete o závěrečné výsledky ochuzeni. A pokud chcete sami rozhodnout a být na místě, dorazte do Brna, kde budete moci vybírat tu nejlepší domácí povídku a román z roku 2008 z těchto kandidátů (abecedně řazeno):

Karolina Francová: Zřídlo moci
Vladimír Šlechta: Válečná lest
Miroslav Žamboch: Hra špinavců

V elitní skupině povídkářů, kterým věnovalo svou přízeň větší počet čtenářů jsou dále Jan Hlávka (Průšvih) a Ďuro Červenák (Útěk Jonathana Harkera).

Těžkou, románovou, kategorii ovládli

Jiří Grim: Ve stínu Zehyrů
Pavel Renčín: Zlatý kříž
Miroslav Žamboch: Koniáš – Vlk samotář, Prokletí legendy – Hra gentlemanů (druhé jmenované nominace se autor vzdává)

Dalšími vašimi oblíbenci jsou Ďuro Červenák (Bílá věž, Bivoj běsobijce), Tomáš Bartoš (Renegát), Ondřej Neff (Dvacet tisíc mil pod mořem) a Petra Neomillnerová (Psí zima).

Při hlasování prvního kola bohužel došlo k manipulaci s hlasováním, která byla organizátory odhalena, ale vzhledem k tomu, že nechtěli ovlivňovat výsledek, byly výsledky ponechány.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Einsteinův mozek spěje do finále