Menu
TOPZINE.cz
Apetit

EDITORIAL: Leden bude ve znamení Sherlocka Holmese i maturitních plesů

Martin Peška

Martin Peška

1. 1. 2012

Vstupujeme do roku 2012, který je podle některých pověrčivých lidí tím posledním. My mezi ně nepatříme, proto jsme s ledovým klidem připravili lednový editorial našeho magazínu a věříme, že tomu tak bude i za rok.

 

FOTO: Sherlock Holmes
Nový rok nemůžeme začít jinak než přáním všeho dobrého a poděkováním za čtenářskou přízeň v roce 2011, kdy na stránky TOPZINE.cz zavítalo přes 2 250 000 čtenářů (tedy absolutně unikátních uživatelů podle statistik Google Analytics), což je dvojnásob než v roce předcházejícím.

Nechceme tuto důvěru v nás vloženou zklamat, a proto chystáme několik novinek. Co by to ale bylo za překvapení, kdybych je vyžvanil hned v prvním editorialu, že? Pojďte se raději podívat, co pro vás redakce našeho magazínu připravuje tento měsíc.
FOTO: Martin Peška

Martin Peška, šéfredaktor

Film a TV

Nový rok přinese i více nových filmů – proto se v rubrice Film a TV dočkáte i více recenzí. Neopomeneme pokračování Sherlocka Holmese, temný thriller Muži, kteří nenávidí ženy ani už čtvrtý díl upírského Underworldu. Budeme vás samozřejmě informovat o vývoji v Oscarech, kdy se v půlce ledna odtajní nominace. Kromě toho můžete očekávat množství profilů známých herců a hereček, seznam nejlepších zimních snímků nebo filmových detektivů a také nové trailery a zajímavosti.
FOTO: Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová, zástupkyně šéfredaktora

Hudba

Hned na začátku ledna vám představíme songy, které můžete poslouchat v kocovině, což určitě po silvestrovských oslavách oceníte. Dále se v prvním měsíci nového roku budeme především věnovat tomu, co nám rok 2012 přinese. Těšit se tak můžete na seznam největších koncertních lákadel či nejočekávanějších alb. V lednu zkrátka z našich článků zjistíte, o čem hudba bude v následujícím roce.
FOTO: Roman Čelechovský

Roman Čelechovský, editor

Technologie a hry

Leden je z hlediska vydávání nových videoher okurkovou sezónou, proto se nebudeme věnovat v takovém rozsahu recenzím. Výjimku však tvoří dlouho očekávaná pecka z prostředí Hvězdných válek, onlinovka Star Wars: The Old Republic, kterou v redakci usilovně testujeme. Na leden jsme pro naše čtenáře přichystali také celou řadu tematických článků, ať už se jedná o změnu grafiky remaků legendárních stříleček či výběr desítky nejlepších strategických her.
FOTO: Marek Jedinák

Marek Jedinák, editor

Cestování

Leden bude v rubrice Cestování věnován hlavně lyžařským střediskům a zájezdům jak v Česku, tak v Evropě, protože zima a lyžování je v plném proudu. Které zimní středisko je nejvýhodnější, nejlevnější, které nabízí nejlepší možnosti?
Obsah sekce doplní hříčky přírody, mezinárodní dny, nebo povinná výbava autolékarničky na rok 2012.
FOTO: Eva Chytková

Eva Chytková, zástupkyně editorky

Apetit

I v lednu vám Apetit bude přinášet recepty na nejrůznější klasické i originální dobroty. Zaměříme se i na to, jak prostřednictvím ovoce a zeleniny dát dolů nějaké to kilo nabrané o Vánocích. Tematické články představí exotické ovoce i speciality některých zahraničních kuchyní.
FOTO: Jana Volská

Jana Volská, editorka

Vzdělání a kariéra

V prvním měsíci nového roku naše čtenáře v rubrice Vzdělání a kariéra čeká několik novinek. Pravidelně budeme přinášet slovníček pojmů a poradenský servis. Dozvíte se, co to jsou trainee programy, jaký je rozdíl mezi seminární prací a esejí, nebo jakou práci mohou dělat mladiství. Navíc se můžete těšit na zajímavé články o češtině či o domácím vzdělávání. Nezapomene vás informovat ani o aktuálním dění ze studentského i profesního života.
FOTO: Sandra Štefaniková

Sandra Štefaniková, editorka

Literatura

Za vysvědčení knihu! Také tuhle radu vaši rodiče uplatňují v praxi? Pak si projděte literární rubriku na TOPZINE.cz, dočtete se o nejlepších knihách loňského roku tak, jak o nich smýšlí naše redakce, a přečtete si recenze na knihy nové. Čekají na vás i zajímavé rozhovory a reportáže z pražské literární scény.
FOTO: Eva Marková

Eva Marková, editorka

Móda a styl

S příchodem nového roku se podíváme na jarní kolekce nejznámějších i nejzajímavějších návrhářů a značek. Fotky i videa přímo z přehlídek vám napoví, jakým směrem se v nové sezóně vydat. Nezapomínáme ani na váš den D. Na maturitní ples vás připravíme od hlavy k patě.
FOTO: Anna Talašová

Anna Talašová, editorka

Umění, architektura a design

Po roce byla v Obecním domě zahájena další velká výstava. Tauromachia představuje díla s tematikou býčích zápasů od mistrů, jako byl Pablo Picasso, Salvador Dalí nebo Karel Čapek. Prozradíme vám, jestli je výstava povedenější než loňský Modigliani, který byl označen za nejhorší výstavu roku.

Pro milovníky kvalitního designu připravíme článek o netradičním nábytku, který je celý vyrobený z počítačových součástek. Na mušku si vezmeme i špatný design a čtenářům nabídneme přehlídku těch nejnepovedenějších log na světě. Podivný symbol Olympijských her 2012 není nejhorší!

Ze světa architektury přineseme čerstvé novinky o proměně pražského kina Aero. Architekti ze studia A1Architects odvedli dobrou práci a moderní podobu získalo jak předsálí, tak oblíbený Aerobar.
FOTO: Eva Csémyová

Eva Csémyová, zástupkyně editora

Divadlo

Divadelní rubrika se poprvé podívá na zoubek pražské Státní opeře. Recenzovat novou operu Tři Pintové bude nelehký oříšek. Pak už nás ale čeká samá zábava. Divadlo v Celetné uvede Mikulášovy patálie. Hru na námět skvělého filmu a ještě lepší knihy zrecenzujeme v půlce ledna. Na konci nás pak čekají Herci. Zuzana Bydžovská a Bob Klepl se vrací na scénu Divadla Palace. Vyjde rozhovor s Robertem Jaškówem a Tomášem Traplem. Uvidíme, co na to režisér Štěpán Pácl. Čtenářům ještě poradíme, kam vyrazit levně do divadla a také jaké oblečení zvolit.
FOTO: Anna Kottová

Anna Kottová, editorka

FANZINE.cz, magazín o sci-fi, fantasy a hororu při TOPZINE.cz

Do českých kin míří film Sherlok Holmes: Hra stínů. Také na FANZINE.cz vezmeme lupu do rukou a podíváme se na nejslavnějšího detektiva pěkně z blízka. Prozkoumáme nejslavnější a nejzdařilejší snímky, v nichž se vyšetřovatel z Baker Street objevil. Taktéž nezapomeneme na jeho literárního otce Arthura Conana Doylea. Čtenáři se můžou těšit na autorův profil spolu s výběrem nejlepších knih s Sherlokem v hlavní roli.
FOTO: Marek Hofman

Marek Hofman, šéfredaktor FANZINE.cz

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

EDITORIAL: Leden bude ve znamení Sherlocka Holmese i maturitních plesů