Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Eddie Stoilow vydají debutové album a hned The Best Of

Martin Peška

Martin Peška

2. 10. 2009

Eddie StoilowThe Best Of, tak většinou bývají nazvaná alba skupin po dvacetileté kariéře, kdy se vyberou ty nejlepší skladby ověřené ze stovek živých koncertů. V případě kapely Eddie Stoilow se však jedná o prvotinu, která vyjde 19. října. Proč tedy ten název?

Zdroj: archív skupiny

Zdroj: archív skupiny

Na debutovém albu, které vyjde u vydavatelství Championshop Music, chce skupina Eddie Stoilow předat svým fanouškům prostě jen to nejlepší. „Je to trochu zvláštní situace. První oficiální album a hned The Best Of. Není to naše narcistické či schizofrenní gesto, ba právě naopak. Je to gesto vůči našim fanouškům, kteří čekali tak dlouho. Pro ně je to opravdu bestofka. Snažili jsme se zkolektovat ty nejlepší písničky za delší období,“ říká svorně kapela.

Až k letošnímu vydaní desky se skupina podle Davida Šmídta rozhodla na základě personálních změn, které ve formaci proběhly loni. Za první singl z desky byla vybrána píseň Hey You, ke které už skupina plánuje natočit i videoklip.

„Aktuálně se do jejich sestavy přimíchal i Bohumil „Bob“ Klepl. Stal se tak GURU Eddie Stoilow a zastává velmi čestnou a bytostně důležitou funkci,“ řekla za kapelu Johana Turner.

Nyní Eddie Stoilow plánuje společné turné se Support Lesbiens. Prozatím je známo více než 10 koncertů po městech České republiky. Mezi jejich zastávkami nebudou chybět města jako Krnov, Ostrava, Zlín, České Budějovice nebo Praha.

Od početné skupiny ve složení Jan Žampa (zpěv a kytara), David Šmídt (piano a klávesy), Martin Puškař (basa), Martin Mrázek (kytara), Vladimír Zeman (perkuse) a Michal Hons (bicí) pocházejí také například skladby HaHa Radio, Caroline, Floating nebo cover Sweet Harmony.

Seznam koncert skupina aktualizuje na svých stránkách eddiestoilow.com.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Eddie Stoilow vydají debutové album a hned The Best Of