Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Eddie Stoilow na jeden koncert vyhodili bubeníka. Nahradil ho Petr Čech

FOTO: Petr ČechCo se stane, když se člověk na chvíli oprostí od svého povolání a vrhne se na jinou branži? V praxi to předvedl brankář Petr Čech, když si jako bubeník střihl několik songů s kapelou Eddie Stoilow v přeplněném Rock Café.

FOTO: Petr Čech si zahrál na koncertě Eddie Stoilow.

Petr Čech vyměnil fotbalovou branku za bicí. Šlo mu to taky dobře.

Pražský hudební klub Rock Café, kam většinou chodí samí mladí lidé a kde hrají známé i neznámé kapely, se na jeden večer proměnil na VIP party, kde bylo normálních lidí jen pomálu a kde si člověk bez podpatků a perfektního make-upu (nebo v případě pánů bez dostatečně nagelovaných vlasů) připadal poněkud nepatřičně.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/eddie_stoilow_a_petr_cech-rock_cafe-praha-cz-hudba-2011_10_08/]

Eddie Stoilow, česká kapela, která během léta objela snad všechny tuzemské festivaly, spojila na svůj první klubový koncert síly s brankářem Petrem Čechem, jehož velkým koníčkem jsou právě bicí. Pánové z kapely se tak rozhodli udělat radost svému kamarádovi a splnili mu velký sen zahrát si na koncertě. Myšlenka celé akce byla možná záslužná, ale v prostředí Rock Café lehce nepatřičná a celé provedení pokulhávalo.

Nesourodá společnost v rockovém klubu

Pro Rock Café zcela nezvyklý koncept pódia odděleného od diváků zábranami, před kterými se tlačily davy fotografů; interiér rozdělený na normální, VIP a Super VIP sekce a všude reklamy na sponzory akce. Už to od začátku naznačovalo, že celý večer bude poněkud rozpačitý. Vedle fanoušků kapel (lístky se daly pouze vyhrát) se zde promenádovaly dokonale upravené dámy na podpatcích, u nichž jsem si opravdu nebyla jistá, proč na takovém koncertě vůbec jsou.

FOTO: Eddie Stoilow a Petr Čech odehráli společný koncert v Rock Café.

Celý večer se podřídil jediné osobě. Petru Čechovi.

Celým večerem provázel Martin Hovorka a moc se mu to nedařilo. Jakási snaha propojit moderování se sportovním komentátorstvím se u publika nesetkala s velkým úspěchem. Není divu, že téměř nikdo nereagoval na jeho výkřiky typu: „Tak kdo se těší na Petra Čechino-Čecha?!“ Podobné výkřiky a zkomoleniny názvů kapel už jen korunovaly nejistou atmosféru celého večera.

A že si nebyl s to zapamatovat název první kapely (Professor Leopard) jen naznačovalo, kvůli čemu se celý večer vlastně koná.

Podívejte se také na náš videorozhovor s Eddie Stoilow

Pro všechny tři kapely to tak byl trochu nevděčný večer. Předskokan Professor Leopard si zahrál před poloprázdným sálem, ale s tím se počítá. Eddie Stoilow pro změnu odehráli část koncertu natlačení u kraje pódia tak, aby bylo vidět na Petra Čecha. A poslední Sunshine se už museli smířit s tím, že jich si už skoro nikdo nevšimne.

Nutno ovšem uznat, že svou hru na bicí Petr Čech nepokazil. Většinu písniček odehrál bez chyby a pokud ne, zbytek kapely to dokázal dobře zamaskovat.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Eddie Stoilow na jeden koncert vyhodili bubeníka. Nahradil ho Petr Čech