Menu
TOPZINE.cz
Art & Design

Dveře v domě jsou designová záležitost

Komerční sdělení

Komerční sdělení

18. 10. 2022

Když vybíráte vchodové a interiérové dveře, výběr není jen o ceně a materiálu, ale z velké části je to i o vzhledu dveří. V dnešní době je tak široká nabídka dveří, že určitě najdete takové, které se vám budou líbit. V tomto článku se podíváme moderní i retro dveře, nejoblíbenější designy i barvy dveří.

Vchodové dveře jako dominanta

Vchodové dveře vidíte každý den, jsou takovým zrcadlem, kdo v domě bydlí. Vchodové dveře bývají mohutné a majestátní, obvykle lidé chtějí, aby vchodové dveře působily seriozně. Velmi oblíbené jsou barvy v dekoru dřeva, nebo jednoduché bílé plastové dveře, které jsou zase zajímavé svou cenou. Každopádně výběr vchodových dveří nemusí nutně souviset s interiérovými dveřmi, ale zase se hodí, když vchodové dveře ladí s okny či garážovými vraty.

Interiérové dveře doplní domácí atmosféru

Interiérových dveří máte v domě určitě více. Tady si lidé obvykle vybírají dveře ze stejné modelové řady pro celý dům. Velmi oblíbený je opět dekor dřeva, ale také různá prosklení dveří. Někde nemusí být žádné prosklení (WC, ložnice), jinde je zase prosklení vítané (kuchyň, obývací pokoj). Další oblíbenou možností je varianta posuvných interiérových dveří, což je nejen elegantní, ale také ušetříte prostor před dveřmi.

Oblíbené barvy dveří

Tady záleží na každém, jaké barvy mu vyhovují. Velmi časté jsou plastové dveře, které se tváří jako dřevěné dveře, případně pak částečné prosklené dveře, které mají moderní vzhled. Z dřevěných dekorů pak lidé nejčastěji vybírají tradiční vzhled, kdy se takovéto dveře nejlépe hodí do tradičních rodinných domů. Do moderních domů a bytů pak lidé vybírají různé moderní varianty dveří, právě často i s menším prosklením nebo plné.

Při výběru je nakonec hlavní to, aby se dveře líbili hlavně vám, protože to budete vy a vaše rodina, kdo se na ně bude dívat prakticky každý den.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Dveře v domě jsou designová záležitost