Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Dvě kapky Crwe

Jan Nohovec

Jan Nohovec

13. 6. 2009

České převážně komiksové nakladatelství Crew připravilo k nedávno uskutečněnému Crweconu v Praze dvě nové knihy a haldy znovu vydaných starších titulů. Přichází Usagi Yomibo, Lucifer a Sandman!

„Nová kniha z řady Usagi Yojimbo obsahuje několik příběhů, obvykle s hororovým nádechem. Ukáže se, že jsou mosty, přes které by se nemělo po setmění chodit, že pomsta ze záhrobí může vést skrz ty nejnepatrnější předměty… ale budeme svědky i souboje na život a na smrt, a ve finálním příběhu se Usagi po létech vrací zpátky domů, aby se střetl s démonickým zabijákem a svou vlastní minulostí,“ praví se v oficiální anotaci pro nový příspěvek do oblíbené série s hororovým názvem Kruhy, jehož autorem je Stan Sakai.

Ovšem návrat Usagiho Yomiba není jediným comebackem, vrací se i Lucifer Mika Careyho a Petera Grosse, tentokrát s podtitulem Děti a monstra. Kniha byla nominována na prestižní cenu Willa Eisnera a obsahuje čísla 5 až 13 z pravidelné série.

Důchod bývalého vládce pekla Lucifera se vyvíjí poněkud problematicky. Ve službách nebe zachránil svět před hrozbou němých bohů a byl odměněn předmětem nepředstavitelné síly – branou, která vede do ještě nestvořené nicoty. Ale brána sama o sobě je pouhým nástrojem. A Lucifer ho hodlá použít, aby naplnil své skutečné cíle. Jeho putování za ztracenými křídly ho zavádí do japonského zásvětí, kde vládne Izanami – do strašlivého domu komnat bez oken. Na jeho prahu zanechá Lucifer svou nesmrtelnost i veškerou moc. Vstoupí do labyrintu pastí a zrad, kde je jen jediná věc nebezpečnější než neúspěch: úspěch. Brána, kterou Lucifer vyřízl do textury jsoucna, mezitím přitahuje k jeho losangeleskému hudebnímu baru nejrůznější síly. Síly, které chtějí ovládnout naši realitu. Ovládnout a zničit. A až ta bouře vypukne naplno, Luciferovi už možná nezbyde místo, kam by se mohl vrátit. Pokračování příběhu padlého anděla, zrozeného na stránkách proslulého SANDMANA Neila Gaimana. (oficiální anotace)

Jak už bylo naznačeno v perexu, Crew si ale nepřipravila pro komiksové fanoušky pouze nové tituly. Do knihkupectví dorazila i nová vydání dlouho vyprodaných knih Usagi Yojimbo: Daisho a dva Sandmani – Preludia a nokturna a Krajina snů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Dvě kapky Crwe