Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Novinky na DVD: Stmívání, Až tak moc tě nežere, Neznámý a Valkýra

Redakce

Redakce

9. 8. 2009

novinky-na-dvdPři Stmívání budeme s Neznámým po boku až překvapeni, že nás film Valkýra Až tak moc nežere.

StmíváníStmívání / Twilight

Akční / Romantický / Fantasy / Thriller
USA, 2008, 122 min

Režie: Catherine Hardwicke
Hrají: Kristen Stewart, Robert Pattinson, Billy Burke, Ashley Greene, Nikki Reed, Jackson Rathbone, Kellan Lutz, Peter Facinelli, Cam Gigandet, Taylor Lautner,Anna Kendrick, Michael Welch, Gil Birmingham, Elizabeth Reaser, Edi Gathegi, Rachelle Lefevre, Sarah Clarke, Ned Bellamy, Justin Chon

Jazyk: česky DD5.1, anglicky DD5.1

Titulky: české

Obsah: Příběh sedmnáctileté dívky – Belly (Kristen Stewart), která se stěhuje ke svému otci do deštivého městečka Forks. Bella miluje slunce a nebýt toho, že se její matka znovu vdala, nic by ji sem nedostalo. Toto rozhodnutí je pro Bellu osudové. Nejprve ve škole pozná zvláštní sourozence Cullenovi, kteří si drží od všech odstup, ale i ostatní od nich. Na první hodině je poslední volné místo právě vedle Edwarda Cullena (Robert Pattinson), který se nechová zrovna přátelsky. Bella se odhodlá, že se mu další den postaví a požádá ho o vysvětlení. On ale ve škole není… Po týdnu se opět potkávají ve školních lavicích a po nepřátelství nezbylo ani stopy. Edward je naopak Bellou jako posedlý, pořád se jí na něco vyptává. Za to Bella je do něj bezvýhradně zamilovaná. Jak plyne čas, Bella začíná mít tušení, že Edward není jenom obyčejný člověk. Hodnotím na 80%.

Hodnocení: Je to kinohit. Z dosud neznámých herců se přes noc staly hvězdy svétového formátu. Film zístal mnoho ocenění, a já se tomu vůbec nedivím. Je to opravdu podařený film, plný napětí, akce a zároveň i romantiky. Nedivím se, že se do Roberta Patinnsona zamilovala polovina ženské populace tohoto světa. V tomto filmu se objevil jako záhadný krasavec, což ho oproti jiným filmům, jako třeba Harry Potter, kde hrál Cedrika, mnohem více zviditelnilo. Myslím, že po tomto filmu se ve videopůjčovnách jen zapráší. Předpokládám sice, že většina diváků budou ženy různých věkových kategorií, ale podle mého se v řadách diváků objeví nejeden muž.

11791Neznámý / Unknowen

Thriller / Mysteriózní / Drama
USA, 2006, 98 min

Režie: Simon Brand
Hrají: James Caviezel, Greg Kinnear, Bridget Moynahan, Joe Pantoliano,Barry Pepper, Jeremy Sisto, Peter Stormare, Chris Mulkey,Kevin Chapman, Mark Boone Junior, David Selby, Adam Rodriguez,Patricia Belcher, Simon Brand

Jazyk: česky DD5.1, anglicky DD5.1

Titulky: české

Obsah: Pětice mužů se jednoho rána vzbudí v chemické továrně a zjistí, že si kromě svých jmen nepamatují téměř nic. Stoprocentně však vědí jednu věc: Chtějí odtud pryč, a to rychle. Při útěku ven a pátrání, co se u všech svatých vlastně stalo, se však vyplatí být obezřetný – ani jeden z nich nezná ty druhé a je více než pravděpodobné, že někdo tady nehraje zrovna čistou hru…

Hodnocení: Není to špatný film. Ale nemůžu říct, že by to bylo bůhví co. Je to prostě jen další celkem napínavý thriler. Nemůžu mu ovšem odepřít jisté zásluhy. Člověk se při jeho sledování nenudí. Mínusem ale je, že je dosti předvídatelný a je na podobném základě, jako milióny jiných, lépe či hůře natočených filmů. Hodnotím na 65%.

11798Valkýra / Valkyrie

Válečný / Historický / Thriller / Drama
USA / Německo, 2008, 120 min

Režie: Bryan Singer
Hrají:
Tom Cruise, Bill Nighy, Kenneth Branagh, Terence Stamp, Eddie Izzard,Thomas Kretschmann, Carice van Houten, Tom Wilkinson, David Schofield, Kevin McNally,Jamie Parker, Matthias Schweighöfer, David Bamber, Christian Berkel, Christian Oliver,Chris Larkin, Tom Hollander, Kenneth Cranham, Ian McNeice, Wotan Wilke Möhring,Bernard Hill, Julian Morris, Matthias Freihof, Tom Wlaschiha, Waldemar Kobus,Werner Daehn

Jazyk: česky DD5.1, anglicky DD5.1, polsky DD5.1

Titulky: české, anglické, polské

Obsah: Bryan Singer v tomto filmu sleduje události předcházející 20. červenci 1944, kdy byl proveden ten zřejmě nejproslulejší atentát na Adolfa Hitlera. Především se pak zaměřuje na vůdčí osobnost celého komplotu – plukovníka Clause von Stauffenberga.

Operace Valkyrie byl plán zosnovaný hlavně důstojníky Wehrmachtu, kteří už nemohli dál přihlížet tomu, jak se Německo pod tíhou spojeneckých náletů mění v jednu obrovskou ruinu. Tito spiklenci počítali se zavražděním Hitlera, pozavíráním vůdčích členů SS a NSDAP a uzavřením mírové smlouvy se Spojenci.

Plukovník Claus Schenk Graf von Stauffenberg byl v Africe, v dubnu 1943, těžce zraněn (při náletu přišel o oko, pravou ruku a dva prsty na ruce levé). V červnu 1944 se stal velícím důstojníkem vojáků spojeneckých sborů a zároveň byl povýšen na plukovníka. Toto povýšení mu umožnilo účastnit se Hitlerových zasedání, na která měli přístup pouze ti nejvyšší funkcionáři Třetí říše.

Hodnocení: Tvrdila jsem, že mě jakýkoli historický film dokáže zaujmout. Mýlila jsem se. Nebo spíše: nebyla jsem zcela přesná. Jakýkoli historický film, který má alespoň nějakou dějovou linii. Musím říct, že tento film mě zklamal. Čekala jsem něco víc. Netvrdím, že je to úplná vykopávka, ale na tento film jsem se ani nedodívala. Myslím, že jsem ho vypla už po dvaceti minutách. Vůbec se nedivím, že za roli Clause Schenk Graf von Stauffenberga dostal Toc Cruise Zlatou Malinu. Hodnotím na 40%.

11799Až tak moc tě nežere / He´s just not that into you

Komedie / Drama / Romantický
USA / Německo, 2009, 129 min

Režie:
Ken Kwapis
Hrají:
Scarlett Johansson, Jennifer Connelly, Ben Affleck, Jennifer Aniston, Drew Barrymore,Justin Long, Bradley Cooper, Kevin Connolly, Kris Kristofferson, Ginnifer Goodwin,Leonardo Nam, Peter O’Meara, Cory Hardrict, Nicole Steinwedell, Luis Guzmán

Jazyk: česky DD., anglicky DD5.1, polsky DD5.1

Titulky: české, anglické pro neslyšící, polské, litevské, bulharské, chorvatské, estonské, lotyšské, rumunské, slovinské, polské

Obsah: Filmová adaptace knižního besteselleru Grega Behrendta a Liz Tuccillo o věčném tématu odlišností mužského a ženského pohlaví, o nepochopených signálech a nepovedených vztazích a o dívce, která se bláznivě zamiluje a nenechá se odradit ani radou zkušeného sloupkaře renomovaného časopisu. Jennifer Connely v hlavní roli romantické komedie režiséra Kena Kwapise.

Hodnocení: Vtipné, plné komických situací, při kterých se bude každý, ať už žena či muž, popadat za břicho. Tento film humorně popisuje pravdivý rozpor mezi mužem a ženou, mezi Jing a Jang. Mnozí z nás najdeme v postavách tohoto filmu i své charakteristické rysy a po důkladném rozboru chování zjistíme, že se chováme do jisté míry shodně s hrdiny tohoto snímku. Vřele doporučuji. Hodnotím na 80%.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Novinky na DVD: Stmívání, Až tak moc tě nežere, Neznámý a Valkýra