Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Dva členové The Yellow Dogs byli zavražděni. Vrahem je jiný muzikant

Denisa Šebestová

Denisa Šebestová

14. 11. 2013

Newyorskou kapelu íránského původu The Yellow Dogs postihla tragédie. Dva její členové a jeden další člověk byli v pondělí zavražděni.

FOTO: The Yellow Dogs

Kapela The Yellow Dogs. Zdroj: oficiální facebook

Oběťmi jsou bubeník The Yellow Dogs Arash Farazmand, kytarista Soroush Farazmand a jejich kamarád, také hudebník Ali Eskandarian. Všichni byli v pondělí 11. listopadu ráno ve svém bytě v Brooklynu, když se na terasu vloupal vrah.

Tím byl jiný muzikant Ali Akbar Mahammadi Rafie. Pravděpodobně donesl vražednou zbraň na střechu domu v pouzdře na kytaru. Ze střechy pak sešplhal na terasu bytu. Poté, co trojici zastřelil skrze okno bytu, spáchal sám sebevraždu.

Motiv zůstává nejasný

Vrah se s oběťmi povrchně znal, ale před několika měsíci se prý nepohodli a od té doby se neviděli. Podle manažera skupiny ale šlo o prkotinu. Motivem prý mohl být spíše jeho vyhazov z jiné kapely.

Další obyvatel domu byl postřelen do ruky, když se jiný člověk snažil vrahovi sebrat pušku. Jeho zranění však naštěstí není vážné.

The Yellow Dogs pocházejí z Íránu, ale v roce 2010 dostali azyl ve Spojených státech a žili v New Yorku. Svůj originální styl popisovali jako post punk / dance punk. Z kapely zůstala po tragédii jen dvojice, Koory a Obash. Zda formaci obnoví, zatím z pochopitelných důvodů není známo.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Dva členové The Yellow Dogs byli zavražděni. Vrahem je jiný muzikant