Menu
TOPZINE.cz
Zdraví a sex

Důvody, proč při sváření vždy nosit svářečské brýle

Kdyby všichni zaměstnanci poctivě dodržovali bezpečnostní doporučení při výkonu svého zaměstnání, výrazně by se snížil počet pracovních úrazů. K větší části nehod na pracovišti totiž dochází právě kvůli nedodržování předpisů. Proč je naprosto nezbytné při svařování nosit speciální svářečské brýle? Proč je nikdy nenahradí štíty a co dělat v případě, že nosíte brýle dioptrické?

Svářečské brýle chrání váš zrak před teplem i světlem

Nejsou brýle, jako brýle. Svářečské brýle jsou speciálně navrženy a uzpůsobeny pro práci s horkými materiály a pro prostředí s vysokými teplotami. Při svařování dochází hned k několika jevům, co mohou být pro lidské oko nebezpečné. Prvním z nich je ohromný zdroj světla. Představte si, že byste strávili hodiny přímým koukáním do slunce bez jakékoliv ochrany očí. Snadno si domyslíte, že pro váš zrak by to mělo katastrofální následky. To samé platí o svařování bez kvalitních ochranných brýlí.

Ochrana před rozžhaveným materiálem

Druhým jevem, který není radno podceňovat, jsou případné zásahy očí rozžhaveným materiálem. Bez svářečských brýlí, jež jsou vyrobeny z odolných materiálů, byste přišli o zrak.

Nasaďte si své dioptrické brýle a sáhněte i po těch svářečských

Lidé, kteří mají zhoršený zrak a nosí dioptrické brýle, mohou samozřejmě také nosit ty svářečské. Není totiž vůbec komplikované sehnat takové svářečské brýle, které se dají přes dioptrické brýle nasadit, ale i přesto poskytnout nositeli komfort. Pokud sháníte svářečské brýle a jiné ochranné pomůcky, navštivte e-shop Hoffmann-group.com, jenž nabízí pracovní a ochranné pomůcky v té nejvyšší kvalitě.

Zrak je jedním z nejcennějších smyslů, co máme. Jeho ochrana před poškozením by tedy měla být na prvním místě. Nepodceňujte bezpečnostní nařízení a vždy poctivě noste ochranné pracovní pomůcky.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Důvody, proč při sváření vždy nosit svářečské brýle