Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Dundee Jam: kladenský hudební klub, který si jen těžko neoblíbíte

Redakce

Redakce

8. 1. 2010

dundee-jam-1Příjemné posezení ve vskutku stylovém prostředí inspirovaném australskou květenou a zvířenou objevující se především na nástěnných malbách, v podstatě lidové ceny pití, množství nezapomenutelných zážitků z každé návštěvy a vystoupení největších jmen na hudební scéně, ale i regionálních interpretů. Klub, který si jen těžko neoblíbíte. To je Dundee Jam!

Zdroj: www.dundeejam.cz

Zdroj: dundeejam.cz

Na kladenském náměstí Svobody, za nevýraznými dveřmi s vylepeným plakátem programu na aktuální měsíc, se skrývá členitý sklepní prostor a v něm před více než deseti lety vybudovaný bar. Bar, ve kterém se každý den něco děje. Tedy buď hudební produkce známých jmen (například Blue Effect, Traband, Vladimír Mišík, Bluesberry, Michal Pavlíček a Monika Načeva, Gulo Čar, Radůza, -123minut, Jablkoň,  Toxique), méně známých kapel (Hrobníkova Lopata, The Basketles a další) nebo hudební reprodukce nejrůznějších žánrů, třeba etno, jazz a stylů 80. a 90. let.

Zdroj: www.dundeejam.cz

Zdroj: dundeejam.cz

Klub Dundee Jam se skládá z několika menších místností. V největší z nich je malé pódium, které také přispívá k prožitkům z koncertů. Svého oblíbeného hudebníka tu totiž máte doslova na dosah ruky, takže koncert i té největší hvězdy se odehrává v civilnějším duchu a snadno můžete mít pocit, že hraje jenom vám.

Zdroj: www.dundeejam.cz

Zdroj: dundeejam.cz

Zábava je tu vždy skvělá, a to i díky barmanovi Péťovi, který je už prakticky součástí inventáře a bez kterého by to snad už ani nebyl Dundee Jam. Párty zde zkrátka má vždy také díky originálnímu prostředí svou jedinečnou atmosféru. A klidně si ji můžete ještě zpestřit hraním fotbálku na perfektním španěláku nebo půjčením si nějaké společenské hry – karet, šachů či člověče nezlob se. V létě si můžete posedět na zahrádce pod ohromným smrkem. A co se konzumace týče – žádná drahota se tady nekoná, ať už si dáte pivo, limo, něco tvrdšího, vyhlášenou medovinu, kterou má Dundee Jam snad nejlepší v kraji anebo něco z jídelního lístku (např.: steak, klobásu, utopence, nakládaný hermelín).

Dundee Jam je prostě ne příliš velký klub, do kterého jezdí plno štamgastů i třeba z Prahy nebo i z ještě vzdálenějšího okolí. A jediným (spíš dvojím) jeho mínusem bývají dlouho dopředu vyprodané lístky a u malého pódijka je člověku také snadno těsno. Ale když tu jste v jinou než nejfrekventovanější hodinu, je tu o to útulněji. Je to klub, ve kterém se vám bude líbit (pokud tedy nemáte neradi lidi), ať už vyznáváte jakýkoli hudební žánr.

Dundee Jam

Náměstí svobody 1626, Kladno

Otevírací doba:

Pondělí – Pátek od 12:00 Víkendy od 17:00 Prázdniny od 15:00

Hodnocení: 5*****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Dundee Jam: kladenský hudební klub, který si jen těžko neoblíbíte