Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Duff McKagan z Guns N‘ Roses nahrává novou desku

Sabina Jesenovská

Sabina Jesenovská

13. 7. 2010

Máte rádi Guns N’ Roses? Zajímají vás hudební projekty jejich bývalých členů? Tak to jistě neošidíte svá ouška o poslech nového počinu basáka z jejich nejslavnější sestavy, Duffa McKagana a jeho skupiny Loaded.

Loaded

Loaded, Zdroj: myspace.com

Duff sice stejně jako větší část kapely po pomyslném rozpadu Guns N’ Roses spoluzakládal v roce 2002 Velvet Revolver, ale kvůli její stagnaci způsobené návratem zpěváka Scotta Weilanda do jeho původní kapely Stone Temple Pilots, s níž mimochodem nahrál stejnojmenné CD, které se letos objevilo na prodejních pultech, vkládal mnohem více energie do svých dalších projektů; skupiny Loaded a nově i do Jane’s Addiction.

Velveti spí, Duff maká

Nyní je řeč právě o kapele často přezdívané Duff McKagan’s Loaded. Na svém kontě mají již tři řadová alba – Episode 1999: Live, Dark Days a loni vydané Sick – a chystají se přidat další. Na nové desce, navzdory všem svým závazkům vůči jiným kapelám, Loaded pilně pracují a nic si nehodlají nechávat pro sebe. Ačkoli jsou práce na albu ve velmi raném stadiu, skupina podává obsáhlé informace: „Omlouváme se, že o nás nějakou dobu nebylo slyšet, byli jsme velmi zaneprázdněni všemi těmi věcmi mezi nahráváním, koncertováním a tak dále. ALE…! Náš čas přišel!

Isaac Carpenter

Isaac Carpenter, Zdroj: myspace.com

Během několika posledních měsíců jsme psali hudbu a příští týden začneme připravovat vše pro nové nahrávky Loaded. Nemůžeme být šťastnější než teď a myslíme, že vy sr**i taky ne! Vypadá to tak, že to nahrajeme v srpnu a tak začne LOADED MACH III! V nadcházejících týdnech budeme vše dokumentovat a informovat vás o průběhu nahrávání. A také přijdeme s fajn věcma, které vás vtáhnou do děje. Nemůžeme se dočkat až to začne… Stýská se nám po vás!“

Název alba ještě není znám, ale sestava, ve které bude nahráno, ano. Zpěvu a kytary se pochopitelně ujme Duff, na druhou kytaru zahraje Mike Squires (ex-Alien Crime Syndicate, ex-Nevada Bachelors a ex-Harvey Danger), post basáka připadne opět Heftu Rouseovi (ex-Alien Crime Syndicate, ex-Vendetta Red, a ex-Sirens Sister) a oproti poslednímu albu Sick proběhla menší změna na bubenické židli; místo Geoffa Readinga na ní usedne, podle Geoffových slov, úžasný bubeník Isaac Carpenter (Gosling).

Pevně věřím, že se se stejným elánem, s jakým se vrhají do nahrávání nového alba, pustí i do koncertní šňůry, protože po tom, co předvedli minulé léto jako doprovodná skupina na turné s Mötley Crüe v Praze, se máme opravdu na co těšit!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Duff McKagan z Guns N‘ Roses nahrává novou desku