Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Důchodce se přihlásil do soutěže s písní o své ženě. Nyní dobývá internet

Adam Vrána

Adam Vrána

29. 8. 2013

Před několika měsíci přišel Američan Fred Stobaugh o svou manželku Lorraine, se kterou strávil téměř osm desetiletí svého života. Na její počest proto napsal píseň, která zaujala porotu jedné soutěže, jak ukazuje krátký dokument nazvaný A Letter From Fred.

video

Šestadevadesátiletý penzista píseň zvládl napsat za jediný večer. Nevěděl, co s ní, a rozhodl se ji proto poslat do soutěže pro začínající muzikanty spolu s dopisem, který vyprávěl o jeho manželství. Na rozdíl od ostatních účastníků ale neodeslal svůj příspěvek elektronicky, nýbrž v obálce, přímo do sídla organizátorů z Green Shoe Studia.

„Jde o online soutěž, do které účastníci přispívají odkazy na svá videa,“ říká pořadatel Jacob Colgan. Pan Stobaugh nám ale svoji písničku poslal poštou a připojil i pár slov na vysvětlenou – uvedl například, že s muzikou neměl nikdy co do činění a že radši moc nezpívá, aby neděsil lidi kolem. Když mi došlo, že píseň věnoval své manželce, velice mě to dojalo.“

Lovesongu se daří na YouTube i iTunes

Colgan přiznal, že účast někoho, jako je Fred Stobaugh, rozhodně neočekával. To však nic nezměnilo na tom, že se jej rozhodl vyhledat a nabídnout mu nahrání písně na náklady studia, což novopečený muzikant bez váhání přijal.

Výsledný song Oh Sweet Lorraine, jenž už je ke stažení i na iTunes, byl na YouTube nahrán před třemi dny a již nyní směřuje k půlmilionovému počtu shlédnutí. „Byli jsme spolu neuvěřitelných 75 let, dala mi pořádný kus svého života,“ říká stařík o své ženě v závěru dokumentu.

„Chtěl jsem jí tímhle způsobem důstojně poděkovat a vzkázat jí, jak moc mi chybí. Doufám, že se mi to povedlo.“

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Důchodce se přihlásil do soutěže s písní o své ženě. Nyní dobývá internet