Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Dubstepový král Caspa vás přivede do hudebního transu

Alena Uhlířová

Alena Uhlířová

5. 4. 2011

FOTO: CaspaPražský klub Roxy a jeho pravidelně nepravidelná Beatcase Night se tentokrát uskuteční za přítomnosti dubstepového fenoménu – klub pohltí hudební aura osobnosti jménem Caspa.

FOTO: Caspa

Caspa, Zdroj: Roxy Prague

Již 8. dubna ve 22 hodin rozsvítí klub Roxy svá světla a odstartuje další Beatcase Night. Každá doposud organizovaná Beatcase Night se mohla pyšnit přítomností velkých osobností, jako jsou například Skream a Breakage. Dubnová show ale slibuje ještě exkluzivnější vystoupení – představí se Caspa, guru světového dubstepu.

Beatcase Night slibuje nezapomenutelný večer ve světle nejzářivějších osobností světového i českého dubstepu

Caspa je britský producent a DJ, který bývá označován jako jedna z nejvýraznějších osobností mezinárodní dubstepové scény. Tento hudební styl je v současné době velmi oblíbený a jeho popularita stále stoupá. A právě Caspa se o jeho vzestup postaral a připsal si na své vydavatelské a autorské konto ještě tyto zásluhy.

Dubstepový virus byl do světa vypuštěn v roce 2007, kdy Caspa společně s Ruskem smíchal na požádání londýnského klubu Fabric jedinečný, historicky první, dubstepový mix. Na světlo světa se tak dostal Fabriclive.37 by Caspa&Rusko. Spolupráce obou jmenovaných pokračovala a fanoušci tohoto stylu dostávali pravidelné dávky čistých releasů. Vrcholem jejich kooperace byl rok 2008, ve kterém se se svým vystoupením zúčastnili Glastonbury festivalu.

Caspa také založil několik velmi významných labelů (Dub Police, Sub Soldiers, Storming Productions) a vydal i vlastní album. Tato debutová deska s názvem Everybody’s Talking, Nobody’s Listening obsahuje poněkud pomalejší hudební kusy, avšak žádný z nich neztrácí na kvalitě. A právě tyto hity můžeme očekávat na dubnové Beatcase Night v Roxy.

Caspa ale není jedinou osobností, která se v klubu Roxy objeví. Společně s ním vystoupí i MC Rod Azlan se svým jedinečným jamajským hlasem, díky němuž jsou Caspovy věci jiné, originální, dechberoucí. Na řadu přijde také stálice české hudební scény DJ Ghonzales, který se Beatcasu oddává každý pátek na Radiu Wave. Následovat bude DJ TucoPhilip TBC, jehož přítomnost na festivalu Pohoda 2005 si nevyžádal nikdo jiný než Liam Howlett z The Prodigy. Vystoupí také duo vizuálních umělců VJs Rots.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Dubstepový král Caspa vás přivede do hudebního transu