Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Dubnový editorial: Těšte se na recenzi iPadu 2 nebo na videorozhovory z Magnesie Litery

Radek Lang

Radek Lang

2. 4. 2011

Přečtěte si, co vás čeká na Topzinu v dubnu!

Film a TV přinese recenzi drsnější verze Červené Karkulky

Venku vysvitlo sluníčko a i do kin přichází několik pozitivních filmů. Tím nejvýraznějším zástupcem je režisérská prvotina od Philipa Seymoura Hoffmana Jack se chystá vyplout. Kdo ale dává přednost typické sladké americké romantice, může zajít na Lásku a jiné závislosti o páru, který musí překonat Parkinsona (a taky že překoná, viďte). Milovníci animáků dostanou komedii Rio s papouškem, jemuž se líbí ve zlaté klícce a rozhodně nechce do volné přírody (leda že by v tom byla holka). A pro masochisty je připravená ještě jedna pohádka, z pera Zdeňka Trošky přijde do kin Čertova nevěsta.

Aby ale nebylo všechno jen roztomiloučké a pozitivní, ke konci dubna budete moci zhlédnout temnější Červenou Karkulku (ovšem od režisérky prvního Stmívání, ehm) či Thora, natočeného na motivy komiksu od Marvelu. Na všechny tyto filmy u nás najdete recenze, abyste neprohloupili a neutratili peníze za kino zbytečně. K tomu si přidejte várku profilů krásné Anne Hathaway, Jennifer Aniston nebo drsňáka Liama Neesona. Dojde i na rozsáhlou recenzi speciálního DVD paklu s třemi vybranými filmy Julie Roberts a jako bonus očekávejte i nějaké ty televizní tipy, abyste se o Velikonocích nenudili.

Literatura si přichystá videoreportáž z Magnesie Litery

Českou literaturu v následujícím měsíci čeká velká událost, 10. dubna se ve Stavovském divadle budou udílet literární ceny Magnesia Litera. Redaktoři literární rubriky budou u toho a kromě výsledků vám přinesou také videoreportáž. Těšit se můžete i na rozhovory s vítězi

FOTO: Velikonoce

Velikonocům se budeme rovněž věnovat Zdroj: sxc.hu

Věnovat se budeme rovněž Velikonocům, jarnímu svátku, který letos připadl na pondělí 25. dubna. Připravujeme článek o etymologii názvu svátku nebo o tom, jak Velikonoce slavila Babička v díle Boženy Němcové. Kromě toho vydáme několik recenzí na nové knihy, nebudou chybět ani rozhovory. Vyzpovídáme Pavla Šruta nebo Jaroslava Rudiše!

Divadlo bude ve znamení malých scén

Měsíc březen byl ve znamení mnoha skvělých premiér, o kterých jsme vás informovali a které si stále můžete přečíst na stránkách Topzinu. V dubnu se zaměříme netradičně na malá divadla, seznámíme vás tedy s malými scénami, o kterých možná ani nevíte, ale to neznamená, že nemají co nabídnout. Naopak tu často můžete narazit na velmi kvalitní představení. Mimo Prahu se podíváme i na další scény, očekávanou premiéru muzikálu Chicago nabídne Městské divadlo v Brně, z Ostravy uvedeme recenzi hry Gottland.

Z Prahy se můžete těšit na recenze her z Fidlovačky, z Národního divadla, Divadla Na zábradlí, Komedie nebo Ypsilonky. Co bychom už teď mohli doporučit, je premiéra hry Viktor K. aneb Český národ neskoná, kterou připravuje Divadlo ABC. To vše a mnoho dalšího vás v dubnu čeká v rubrice Divadlo.

Umění se zaměří na Karla Škrétu

Ohlédneme se společně za uplynulým měsícem. V Praze končí výstava Roenaldta Saveryho i velkolepá výstava Karla Škréty, která lámala rekordy návštěvnosti. Kdo to ale byl Karel Škréta, jak složitý a strastiplný byl jeho život? O tom se v dubnu dočtete na Topzinu.

Jak to dopadne s Muchou? Zdroj: Alfons Mucha – Snění (1897)

Velice reflektovaným tématem je osud slovanské epopeje. Na obrovských plátnech Alfonse Muchy usilovně pracují restaurátoři, uvidíme jestli se je podaří ukázat pražské veřejnosti, jak bylo plánováno.

Z Londýnské Tate modern k nám do Národní galerie doputuje obraz Vasila Kandinského Bitva, půjdeme se na tuto vzácnou návštěvu podívat. V samotné Tate modern se uskuteční velkolepá výstava španělského malíře Juana Miró. V Paříži se zase po 28 letech sejdou v Museé d´Orsay otce moderní malby – Edouarta Maneta.

Vzdělání a kariéra se zaměří na pracovní pohovory

Jaro je tu a studenty posledních ročníků středních i vysokých škol za několik týdnů čekají nejen závěrečné zkoušky, ale i hledání pracovního uplatnění, což může být leckdy obtížnější než složení samotných zkoušek. Vzdělání a kariéra se tomuto tématu bude věnovat, poradí například, jak správně napsat životopis a motivační dopis, aby neskončily v koši e-mailové schránky personalisty.

V dubnu se intenzivněji zaměříme i na maturitu a přípravu na přijímačky na vysoké školy a budeme pokračovat v seriálu o psaní slohových prací. Nevynecháme ani informace o studiu v zahraničí a rozhovory se zajímavými osobnostmi.

Technologie a hry se podívají na zoubek iPadu 2 a Nintendu 3DS

Březen znamenal pro herní rubriku doslova žně. Během několika týdnů vyšla celá řada velice očekávaných titulů a konečně se podařilo nejmladší rubriku parádně zaběhnout. Přestože duben bude z hlediska nových her o něco snazší, můžete se těšit na tradiční nášup recenzí. Hned na počátku měsíce se na naše harddisky dovalí závody Shift 2 a milovníci golfu budou moci protrénovat prsty společně Tigerem Woodsem v periodicky vycházející hře PGA Tour.

Jak dopadne nejnovější díl golfové hry s Tigerem Woodsem? Zdroj: archiv

V technologické sekci se můžete těšit na skvost od firmy s logem nakousnutého jablka iPad 2. Testovací kousek se nám podařilo ukořistit jako jedněm z prvních v republice. Případní zájemci se mohou těšit na pořádné provětrání jeho výkonu. Všichni se těšíme, jak si zařízení poradí s náročnými hrami. Během měsíce se také objeví celá řada nových videoher na první konzoli s 3D displejem bez nutnosti používat brýle. Pořádně provětráme nový handheld Nintendo 3DS!

Zdraví a sex se podívá na zoubek mužům

Odhalíme tajemství mužů, které by každá žena měla znát, seznámíme vás s životem divokých kmenů, dáme pár tipů, jak si okořenit sexuální život, nebo se zamyslíme nad tím, zda způsob, jakým si přivydělávají některé studentky jako společnice, je ještě považován spíše za brigádu nebo prostituci. Dozvíte se o příznivých účincích čokolády, jak řešit rozdíl mezi vlastními dětmi a dětmi nového partnera, jak bojovat se sociální fobií nebo syndromem únavy. Těšte se také na seriál věnovaný různým závislostem.

Cestování začne přemýšlet o letní dovolené

Nejen jaro, ale i cestovatelé se probouzejí k aktivnímu životu. Proto poradíme, kam se vydat na zahájení turistické sezony, začneme pomalu plánovat letní dovolenou a jelikož nepatříme do rodu Rothschildů, omrkneme nejlevnější evropská města a možnosti, jak na cestách ušetřit. To vše zpestříme zajímavostmi jako jsou svatby na zámku, nej hotely světa a podíváme se do světa zvířat, ke kterým evoluce nebyla příliš štědrá.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Dubnový editorial: Těšte se na recenzi iPadu 2 nebo na videorozhovory z Magnesie Litery