Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Duben v Klicperově divadle je ve znamení hostujících divadel

Hradecké Klicperovo divadlo chystá na duben hned dvě hostující představení, a to Divadla Na Fidlovačce z Prahy a Východočeského divadla z Pardubic.

Amadeus Michaela Taranta Zdroj: vcd.cz

Hradec Králové přivítá v jarních dnech na své domovské scéně hned dvě divadla, a to Divadlo Na Fidlovačce a Východočeské divadlo z Pardubic. Pražští přijedou s komedií Poslední doutník, kde excelují Eliška Balzerová a Tomáš Töpfer pod vedením Juraje Deáka a Pardubičtí s Amadeem režiséra Michaela Taranta.

Poslední doutník a Amadeus

Komedii Poslední doutník, která vypovídá o vztahu dvou starších manželů a jejich soužití, vystřídá vážnější hra o životě proslulého hudebního skladatele Wolfganga Amadea Mozarta.

Poslední doutník mohou diváci vidět na hradecké scéně 9. dubna od 19. hodin a Amadea 20. dubna rovněž od 19. hodin.

Poslední doutník hraje Divadlo Na Fidlovačce s kladným ohlasem již několik sezón, a proto přijelo svoji hru předvést i do Hradce Králové. Doutník zde opravdu hraje hlavní roli.

Amadeus Michaela Taranta je zpěvnou, ale tragikomickou hrou, kde se rozplétá Mozartův život a sledujeme jeho vztah ke skladateli Salierimu. Komičtější je tehdy, kdy se rozezní Mozartův smích a začne se chovat jako malé děcko. V hlavní roli hraje Ladislav Špiner a Josef Vrána.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Duben v Klicperově divadle je ve znamení hostujících divadel