Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Držitelé Grammy Arcade Fire finišují přípravy nové desky. Vyjde v září

Redakce

Redakce

1. 7. 2013

Nástupce The Suburbs vyjde 9. září. Arcade Fire oznámili vydání čtvrté, zatím nepojmenované desky až nyní.  A co od nové desky, které se jako producent ujal James Murphy, můžeme čekat?

FOTO: Arcade Fire na Grammy 2011

Arcade Fire slavili ohromný úspěch na předávání Grammy před dvěma lety. Zdroj: Grammy.com

Přítomnost a pomoc nejen Jamese Murphyho na nahrávání další desky Arcade Fire potvrdil i manažer kapely Scott Rodger. „Jsou tím všichni včetně Jamese pohlceni. Kromě toho jim pomáhá i Markus. A k jejich smůle mají připraveno až příliš mnoho skladeb,“ dodává s úsměvem. (Markus Dravs z Mumford & Sons red. pozn.)

Album, které vyjde v září, se nahrávalo během minulého roku na mnoha různých místech, jakým je například DFA Studio v New Yorku. Již před půl rokem kapela představila několik nových skladeb na tajném koncertě v Montrealu. Na veřejnost se dostalo pouze pár zpráv o tom, že deska bude tanečnější než The Suburbs.

„Zatím to vypadá na velmi vydařenou desku. Nemohu teď říct, jak bude vypadat zvuk na konci, protože to sám pořádně nevím. Ovšem co říci mohu je, že nahrávání je opravdu výtečné,“ pochvaloval si práci s kapelou James Murphy, zakládající člen LCD Soundsystem.

Arcade Fire je americko-kanadská skupina pocházející z Montrealu. Vznik je spojen s rokem 2003 a manželi Régine Chassagne a Winem Butlerem. Rok nato vtrhli do hudebního světa s počinem The Funeral. A již touto deskou si zasloužili velkou pozornost, na nováčky v hudební branži dost neobvyklou.

Kromě prvního alba stihli Arcade Fire vydat v roce 2007 Neon Bible a o tři roky později ještě The Suburbs. S poslední deskou získali několik ocenění, jako Grammy Award, Juno Award nebo Brit Award, všechna za nejlepší album roku.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Držitelé Grammy Arcade Fire finišují přípravy nové desky. Vyjde v září