Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Držitel Grammy Neil Diamond píše song pro oběti útoku v Bostonu

Redakce

Redakce

24. 4. 2013

Americký zpěvák Neil Diamond byl tak ovlivněn tragédií na Bostonském Maratonu, že se rozhodl napsat píseň. Pro město Boston se Diamond stal ikonou již dříve. Od roku 2000 vystupuje na domácích zápasech zdejších baseballistů.

FOTO: Neil Diamond

Neil Diamond. Zdroj: Reprofoto youtube.com

Dvaasedmdesátiletý zpěvák se postaral o skvělý moment vzpamatovávajícímu se městu při prvním domácím zápase od bombového útoku. Ve Fenway Parku, kde sídlí tým Red Sox, zazpíval živě píseň Sweet Caroline. Nyní se už však věnuje skládání písně o nedávných útocích v amerických městech.

Fanoušci i oběti by se měli dočkat o víkendu

„Píšu teď písničku ovlivněnou situací v Bostonu. Jde o to pomoci obětem a vyjádřit své přesvědčení o tom, že jakékoliv násilí považuji za bezduché,“ prozradil Diamond a dodal: „Píseň ale nebude jen o bombách na maratonu, ale obecně o tragediích v posledních měsících, k nimž došlo v Auroře či Newtownu.“

Zatím není k dispozici žádná ukázka a ani není známo, kdy píseň vyjde, ale i přesto je Neil Diamond na dobré cestě k finiši. Celé poslední dny tráví nahráváním a sám si myslí, že by s přípravami mohl být hotov již tento víkend.

Zpěvák, kytarista a pianista, který začal působit již v roce 1960, má za sebou více jak dvacet studiových alb. Po celém světě se prodalo přes 125 miliónů nosičů.

V březnu 2011 byl Diamond uveden do americké Rock & rollové síně slávy a dodnes se svou popularitou řadí po bok celebrit, jakými jsou Barbara Streisandová či Elton John.

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Držitel Grammy Neil Diamond píše song pro oběti útoku v Bostonu