Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Drum´n´bassové desky roku 2012. Víme, na co se letos můžete těšit

Redakce

Redakce

29. 1. 2012

Letos si fanoušci drum´n´bassu opravdu nebudou mít na co stěžovat. Dlouho očekávaná alba jsou na spadnutí, další se začínají rýsovat a o těch, která budou následovat, vás bude TOPZINE.cz průběžně informovat.

High Contrast Zdroj: myspace.com

Jedním z nejočekávanějších kousků tohoto roku je bezpochyby již desáté album britského DJe a producenta Johna B. Malou ochutnávku jste mohli slyšet v prosinci v pražském Matrixu a kdo ji slyšel, ví, že se má na co těšit. Extravagantní milovník make-upu a punkových doplňků září na scéně více než patnáct let a stále má co nabídnout.

Nové album slibuje klasický mix drum´n´bassu, trance a electra, navíc také s vokály v podání Shaz Sparks, NSG nebo Kristy Hawkshaw. Můžete se těšit i na remix od dávačů Camo & Krooked. Deska s názvem Light Speed vyjde 6. prosince a dle zmíněné ochutnávky se dá očekávat, že vás nezklame.


John B – Numbers (Camo & Krooked remix)

Po menší odmlce se opět vrací Welsh kid High Contrast, jehož v pořadí páté album spatří světlo drum´and´bassové scény 13. února. High Contrast, vlastním jménem Lincoln Barrett, prozradil, že deska bude více experimentální, o čemž svědčí i pilotní singl The First Note Is Silent, na kterém se podíleli Tiesto a Underworld.

Album vyjde pod labelem Hospital Records, ponese jméno The Agony And The Ectasy a pokud jste slyšeli stejnojmenný track, určitě vám došlo, že starý dobrý Lincoln je zpět.

[youtube_660]MWOJyegyRbM[/youtube_660]

Dalším DJem labelu Hospital Records, který pro nás letos chystá novou desku, je dívkami milovaný belgičan Netsky. Zrovna se vrátil ze své americké tour a nechal se slyšet, že nové album zmákne ještě letos.

Zatím nikdo neví, kdy přesně deska vyjde ani jak se bude jmenovat. Dá se ale očekávat, že to nebude žádný propadák. Jeho typický pohodový liquid plný asymetrických melodií a ženských vokálů má stále více a více příznivců. A pokud k nim ještě nepatříte, poslechněte si zbrusu nový singl Give And Take a třeba změníte názor.


Netsky – Give And Take

Pokud vás nebere liquid funk ani trancestep, možná budete mít radost z plánovaného alba nizozemského tria NOISIΛ, které potěší spíše fanoušky trochu tvrdšího drum´and´bassu.

Předchozí deska Split The Atom byla dost dark a experimentální, pánové ale v rozhovoru pro britský The Independent oznámili, že chystají velký návrat k oldschoolovému drum´n´bassu. Takže už jen doufejme, že k nám deska z Groningenu dorazí co nejdříve.

[youtube_660]SAO-lzl3vVQ[/youtube_660]

Neměli bychom opomenout stále všudypřítomný dubstep, jehož dnes velmi populární představitelé Chase and Status pro nás rovněž letos chystají novou desku.

Jejich předchozí dvě alba More Than A Lot a No More Idols dosáhly obrovských úspěchů a zajistily jim tak slibné pokračování. Jejich hudba je navzdory stereotypnímu dubstepu originální a osobitá. Některé tracky se sice nebezpečně přibližují mainstreamu, to by ale měla právě nová deska změnit. Chase and Status totiž o chystaném albu prozradili, že bude a bit darker.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Drum´n´bassové desky roku 2012. Víme, na co se letos můžete těšit