Menu
TOPZINE.cz
Literární soutěže 2023

Druhý Star Trek v novém hávu na spadnutí?

Jan Nohovec

Jan Nohovec

13. 10. 2009

star-trek-poster-perexJe to pár měsíců, co se do kin dostal snímek dnes již kultovního režiséra a producenta J. J. Abramse s názvem Star Trek. Získal obrovský úspěch nejen u diváků, ale i u odborné kritiky, a proto slovo dalo slovo a na světě jsou plány na pokračování.

Letní snímek utržil celosvětově 383 milionů dolarů, což je více než dvojnásobek rozpočtu, a tak není divu, že se tvůrci chtějí svézt na vlně nového zájmu o jeden z nejstarších sci-fi fenoménů a natočit pokračování.

star-trek-poster

Plakát k Abramsovu Star Treku

Původní seriál se začal vysílat roku 1966 s jasnou vizí: skupina hrdinů na vesmírné lodi Enterprise objevuje planety ve vzdáleném vesmíru. Od té doby navázalo na původní myšlenku několik dalších seriálů a celkem jedenáct celovečerních filmů, z nichž hlavně ty poslední byly již tak málo úspěšné, že nedokázaly ani pokrýt své vlastní náklady. J. J. Abrams, který dosud stál za takovými ikonami jako Alias nebo Ztraceni (LOST), se však rozhodl vrátit Star Trek nejen do popředí sci-fi filmů, ale i do popředí kinematografie obecně. Rozhodl se vzít původní vesmír, tu a tam něco upravit a celé vyprávění podstatně zmodernizovat. Film měl obrovský úspěch a teď se podle zahraničních zdrojů chystá pokračování.

J. J. Abrams v současné době pracuje na čtvrtém celovečerním filmu ze série Mission Imposible, který by se měl dostat na plátna kin v roce 2011, zároveň ale prohlásil, že je naděje na pokračování Star Treku v novém hávu, a to ve stejném časovém horizontu jako u Mission Imposible 4. Scénáře se opět ujmou Roberto Orci a Alex Kurtzman, zatímco Abrams bude zastávat kromě režisérského postu i producentské křeslo.

„Naší ambicí bylo udělat film, který divákům zůstane v paměti, ne jenom další epizodu nekonečné řady. V prvním Star Treku jsme se soustředili na vykreslení jednotlivých postav, které nyní čeká další dobrodružství,“ prohlásil Abrams. Uvidíme, jestli to podle jeho slov i dopadne.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Druhý Star Trek v novém hávu na spadnutí?