Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Druhý den Votvíráku: Byl loňský festival lepší?

Ivana Goláňová

Ivana Goláňová

16. 6. 2009

Počasí soboty 13. června potěšilo všechny, kteří zavítali do Milovic, kde pokračoval festival Votvírák 2009. Na pozadí modrého nebe se začalo zdejší letiště Boží dar řádně plnit a nechalo festival konečně zabodovat. Pozornost se soustředila okolo veškerých atrakcí, stánků s občerstvením a především kolem hudební scény.

Skupiny se poctivě snažily a vymýšlely různé vychytávky, jimiž by pobavili své fanoušky. Právě tohle se však vymstilo oblíbeným UDG. Měli tak obrovskou radost ze stále se rozrůstajícího publika pod hlavní stagí, že těm nadšencům

umožnili zjistit, jaká atmosféra panuje přímo nahoře, na pódiu. Realizace se ovšem vymkla kontrole. Organizátoři šíleli a nenechali kapelu dohrát zbytek koncertu. Fanouškům se to samozřejmě nelíbilo a ještě nějakých pár minut skandovali jméno svých oblíbenců, než pochopili, že to vážně nemá cenu. Každého zajímalo, proč hudebníky jen nenapomenuli, ale radikálně ukončili jejich koncert.

„Byla vážně narušena stabilitastage a tím i veškerá bezpečnost. A to se prostě nedělá,“ řekl Topzinu jeden z organizátorů. Muzikanti z UDG se tedy vzdali své šance a radši doplnili hladinu alkoholu v krvi, aby si vyléčili své pošramocené nervy.

Později se festival přiblížil své loňské podobě. Medvěd 009 pokřtil své album a obdaroval jím spoustu svých příznivců. Ať hráli Monkey Bussines, Wohnout, Sto zvířat, Jaksi Taksi anebo třeba Indy a Wich, tak bylo skoro nemožné proplést se změtí různých skupin lidí, tlačících se co nejvíce ke svým hvězdám a skákajících do rytmu. Odhadovaný počet návštěvníků se tentokrát opět pohybuje okolo sta tisíc. Lonští účastníci se však vyjadřovali celkem jasně: Na loňské Kabáty letos nic nestačilo…

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Druhý den Votvíráku: Byl loňský festival lepší?