Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Druhý den v divadle pro Česko Slovenskou SuperStar. Znovu jsme byli on-line

Vlastimil Blažek

Vlastimil Blažek

13. 3. 2011

Šedesátka možných SuperStar se dnes utká v druhém divadelním kole. Obecní Dům v Praze uvidí a uslyší kreace, které vyplodí ti, kteří měli včera to štěstí jít dále. Čeká je nelehký úkol – musí se rozdělit do skupin, ve kterých zazpívají.

SuperStar, Zdroj: TV Nova

Všichni porotci se jistě netrpělivě těší na to, jak si užijí jednu z posledních možností rozhodovat o tom, kdo zůstane v soutěži. Doufejme, že ti, kteří se dnes předvedou, už konečně ukáží hudební sluch, nikoli hluchotu.

20:13

Soutěžící nacvičovali celou noc. Někteří nespali vůbec, někteří jen pár minut. Alespoň je na co se vymluvit. Udělat mi Mareš to, co jim, kdy řval do megafonu: „Budíček!“ tak bych měl strašnou chuť jít zpívat, trocha ironie. Jeden machroval na druhého, jak je lepší. Uvidíme, až se dostanou na pódium.

20:17

„Jaká byla noc? Já také nejsem vyspaný, ale to je šoubyznys,“ přivítal soutěžící Rytmus. Gábina Osvaldová se těší na kreace a Habera slíbil, že kdo nebude přirozený, okamžitě vypadává.

What A Feeling byla nejvíce oblíbenou skladbou pro dnešní improvizované kapely. The Debils začínají – podle Habery The Black Eyed Peas křížený s moskevským baletním souborem – není daleko od pravdy. To co zpěváci zkoušeli předvést, měl být zpěv, ale vzniklo z toho možná jen moskevské metro. „Ukončete výstup a nástup a odejděte,“ chtělo by se říct.

20:23

Tru.Pr.Se.Na – třetí, kteří se snažili zpívat What A Feeling. Mohli by The Debils udělat koleje pro pomyslné metro. „To jsem ještě neviděl, takový guláš,“ podotknul Palo Habera. Rytmus hned po vystoupení jednoho z nich vyhodil. Zdeňka Šabrňáka čeká cesta domů. Gambas Locos alias Šílené Krevety byly další na řadě. Krevety nejím a tyto krevety nehodlám v budoucnu ani poslouchat. Holky to moc nedaly. Další, kdo je off-line je Nikola Polcerová. Mezi tím se radila porota i o The Debils. Filip je údajně nepoužitelný a odešel.

20:30

One Voice jsou prý všichni stejně kvalitní, slabší článek nemají, jak řekli před vystoupením. Pravda je, že to byl první kus, který se dal celkem i poslouchat. Haberovi se nelíbilo snad jen to, že jeden ze členů One Voice měl ruku v kapse, což údajně totálně pos.al. Fresh Friends to ale pokazili o hodně více. Není nic horšího, než když vám píseň tahá uši.

Pussycat Dolls a Hush Hush – jedna z dalších písní na dnešní večer. No Name, nikoli ta slovenská pop-rocková formace, ale něco úplně jiného, ovšem nikoli horšího. Jak se rozhodla porota? Na to si musíme tradičně několik minut počkat.

20:41

No Name vyslechli ortel: Martin Radkovič to má za sebou. „Černý Petr zbyl na mne,“ dodal Radkovič. Fresh Friend také slyšeli, jak to bude dál. Marcel a Alex jdou do dalšího kola, k nim se přidává i Petra. Helena Zeťová to udělala opravdu napínavě. One Voice byli další v řadě. Tomáš Jurenka zklamal Haberu hlavně onou zmíněnou rukou v kapse, ale nakonec postupují všichni.

20:45

The Smiles byla první formace, která se pokoušela o zpěv písně Úsmev od Modusu. Opravdu se jen pokoušela. Diváci, kteří úsměv na tváři měli, ho okamžitě ztratili. „Ten čtyřhlas byl naprosto strašidelný,“ okomentovala výkon The Smiles Gábina Osvaldová.

M.E.Z.A. – čtyři slečny, které zpívaly opět Pussycat Dolls, měly lepší výstup bez jakéhokoli hudebního podkladu. Kloboučku Hop je další trapný název uskupení, která vznikla během jednoho večera. Snažili se, ale přeci jen jim to někdo kazil. Podle Rytmuse byli ale nejméně zajímaví. Odchází Martin Krausl, ale myslím si, že nebyl tím rušivým elementem.

20:55

Kdo vypadává z M.E.Z.A. jsme se dozvěděli záhy. Erika, která zpívá ve své skupině, končí. Nezaujala. Z The Smiles se dále nedostane Lucie Šimonková, která to oplakala. Než přišla další skupinka, snažil se získat přízeň i Leoš Mareš, který přišel možné SuperStar nakrmit.

O úlety v názvech improvizovaných kapel nebylo nouze. Naspeedované Veverky byli hodně vysoko v žebříčku trapných názvů. A jejich zpěv připomínal veverky v říji. Totální chaos. Další Úsmev se pokoušeli vyloudit Happy Family. Zapomenutá slova asi nejsou tak úplně mimořádnou událostí. Působili celkem kompaktním dojmem, úsměv si rozhodně zasloužili i od poroty.

20:58

That´s The Feel přišli stylově. Honza nastoupil v jakémsi pštrosím obleku, což bylo sice velmi originální, ale nevím, jak se jeho obleček hodí do pěvecké soutěže. Choreografie byla podobná tanci za úrodu. Letos si díky That´s The Feel jistě zemědělci přijdou na své.

21:11

Palo Habera měl stejný názor jako já, That´s The Feel a pštros se nehodí do této soutěže, ale beztak postupují všichni. Helena Zeťová rozhodovala o osudu Happy Family, Dominika vypadává a krokodýlích slz bylo více než dost.

Veverky, navíc ještě naspídované, přišli o Marii Pešákovou. Její krásné oči vůbec nepomohly. Mekyho Spacák byl další rádoby vtipný název jiné čtveřice. Zajímavé bylo, když si jeden ze členů na začátku čistil svůj chrup, ale klobouk dolů, když si pak vyměnil kartáček za mikrofon. To je zatím to nejlepší, co jsme dnes měli možnost slyšet. Pravdou je, že dohromady se čtyřhlasem to také nebylo dokonalé, ale každý zvlášť jsou hodně dobří. Dokonce i Rytmus chválil.

21:18

A znovu What A Feeling, Kvarteto Beze Jména, jak si říká jedna z posledních a určitě nejhorších čtveřic, působili dle Osvaldové jako tři údržbáři s uměleckou gymnastkou. Trefné přirovnání. Fantastická Čtyřka byla další v řadě podprůměrných zpívajících (možná) lidí.

Verdikt pro Kvarteto Beze Jména zní: „Dále v soutěži postupujete všichni,“ překvapil celý národ Rytmus. Mekyho Spacák je prý dalším opakujícím se zázrakem a též postupují kompletně. Fantastická Čtyřka jde také celá do dalšího kola.

21:22

Nesnáším loučení od Michala Davida (Největší z nálezů a ztrát) byla symbolicky poslední vyřazovačkou dnešního večera, zpěv ve sboru padesáti lidí a kolem dokola porotci, kteří svým dotykem na rameno zpívajících vydávají své poslední rozhodnutí. Postoupit do zítřejšího boje může jen čtyřicítka údajně nejlepších.

21:26

Sečteno a podtrženo – bylo dosti nešťastné si ulehčit rozhodování a poslat soutěžící do skupin, protože někteří z nich zpěv více hlasů nezvládá. Co když byla SuperStar mezi těmi, kteří končí? Třeba nechtěli zpívat se skupinou, ale sólo. Zítra začíná Poslední cesta. Ze čtyřiceti těch, kteří se prozpívali až sem, zůstane jen 24 šťastlivců, o kterých již budou rozhodovat diváci pomocí SMS. Tak zase zítra, on-line, na Topzine.cz.


Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Druhý den v divadle pro Česko Slovenskou SuperStar. Znovu jsme byli on-line