Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Druhé semifinále Česko Slovensko má talent: Marián Zázrivý opět přesvědčil

Petra Duhajská

Petra Duhajská

18. 10. 2010

FOTO: Česko Slovensko má talent!SPECIÁL!V neděli 7. října 2010 večer mohli diváci televizí Prima a JOJ opět sledovat, která dvě čísla zaujmou nejvíce a posunou se tak k výhře 100 tisíc eur, angažmá v Las Vegas a účasti na světovém finále Got Talent. Konkurence byla silná.

FOTO: Česko Slovensko má talent

Semifinalisté čekají na výsledky hlasování, Zdroj: TV Prima

Stejně jako minulý týden byl oktet semifinalistů namíchán tak, aby se dostalo na hudbu, tanec i výjimečná čísla. A tak jako v každém díle se nám dostalo i spousty emocí, chvílemi možná až přespříliš. Ale v talentových soutěžích opravdu nemusí jít jen o talent, v momentě, kdy se k rozhodování dostane vox populi, je výsledek někdy jen stěží předvídatelný.

Dvě taneční skupiny a tancující kouzelník

Nedělní večer přinesl další dvojici tanečních seskupení, která se dokázala prodrat až do semifinále. Celou show otevřela dětská skupina Beethoven DC (Dance Company), jež má na svém kontě už několik mistrovských titulů z nejrůznějších soutěží. Všech jedenadvacet členů Beethoven DC tančilo neuvěřitelně synchronně, své číslo měli dokonale technicky zvládnuté. Vysloužili si také náležitou chválu poroty. Ta ocenila zejména dravost a barevnost jejich vystoupení.

Jako pátá přišla na řadu brazilsko-česká skupina Out Of Bounds. S hlasitou podporou publika se pustili do promyšleného tanečního čísla, během něhož vystřídali několik stylů a dokázali diváky i rozesmát. Jaro Slávik sice vyjádřil spíš smíšené pocity, Jan Kraus a Lucie Bílá ale s chválou nešetřili. Ocenili zejména temperament a nápaditost členů Out Of Bounds.

Radek Bakalář, sympatický nezadaný mladík, který spojuje tanec a moderní magii, předvedl nejen kouzla, ale i charisma. Během vystoupení komunikoval s publikem, doslova si pohrával nejen s míčky a hůlkami, ale i s diváky v hale na brněnském výstavišti. A na závěr si na pódiu dokonce vyčaroval půvabnou slečnu. Jaro Slávik i Jan Kraus byli sice opět trochu skeptičtí, ale podle síly potlesku a výskotu se dalo soudit, že jsou se svým názorem v menšině.

Sexy dámy: Chi Chi Tornado a tanečnice u tyče

Jak různé podoby může mít ženskost, dokázala vystoupení travesti umělce Petra Vostárka, známého už osmnáct let pod uměleckým jménem Chi Chi Tornado, a tanečnice u tyče Dominiky Kormaňák. Pro obě dámy bylo možná největší cenou v soutěži to, že mohly mnoha lidem přiblížit něco nového.

Chi Chi oproti castingu zjemnila a místo Tiny Turner připravila pro diváky i porotu Vánoce v říjnu. Za doprovodu písně All I Want For Christmas a ve společnosti skupinky Santů a čertic rozdávala dárečky a hlavně dobrou náladu. Její ironie a nadhled je podle Jana Krause přesně to, co showbyznys potřebuje.

Dominika Kormaňák na hudbu Enyi dopřála divákům další dávku svého pole dance, tedy tance u tyče. I její vystoupení bylo oceněno nadšeným potleskem. Dominika poté dokázala i své pedagogické kvality v oboru, a tak si zašplhal i Jakub Prachař.

Od metalu po operu

Největší část programu i tentokrát obstarala čísla hudební. Rodinná kapela Metal Kidz, existující teprve tři čtvrtě roku, předvedla svou verzi Smells Like Teen Spirit od Nirvany. Šestnáctiletá Lenka Piešová byla téměř přesným protikladem metalové rodinky. Na pódiu působila mezi svíčkami a ve světlém dýmu ve svých bílých šatech téměř étericky. I pro semifinále si zvolila těžkou píseň, což ocenila jak Lucie Bílá tak Jan Kraus. Jaro Slávik tradičně kritičtěji uzavřel hodnocení poroty: „Tuto súťaž nevyhráš.“

Závěr a podle reakcí publika i poroty pravý zlatý hřeb večera obstaral šestatřicetiletý momentálně nezaměstnaný učitel Marián Zázrivý. Jeho podání árie Con Te Partiro, kterou nejvíce proslavil Andrea Bocelli, vyvolalo standing ovations v sále i za porotním stolkem.

Rozhodnutí – postup Mariána Zázrivého a Radka Bakaláře

Rozhodování probíhá v celém semifinále stejně, pro jistotu si ale pravidla připomeňme. Soutěžící, který v diváckém sms hlasování získá největší počet hlasů, postupuje přímo do finále. Další dvě nejúspěšnější čísla (jejich pořadí zůstává utajeno) se musejí spoléhat na přízeň poroty, ta z nich totiž vybere druhého postupujícího.

Absolutním vítězem druhého semifinále se podle očekávání stal zpěvák Marián Zázrivý. Porota musela vybírat mezi dětskou taneční skupinou Beethoven DC a tančícím kouzelníkem Radkem Bakalářem. Jaro Slávik dal přednost malým tanečníkům, byl ale přehlasován zbytkem svých kolegů, a tak se do finále podívá i Radek Bakalář, který si podle Jana Krause vytvořil úplně novou disciplínu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Druhé semifinále Česko Slovensko má talent: Marián Zázrivý opět přesvědčil