Menu
TOPZINE.cz
Sport

Druhé kolo MS: Zábava dorazila!

Redakce

Redakce

22. 6. 2010

Foto: Portugalec Ronaldo dává branku do sítě Severní KorejePo prvních zápasech se lidé strachovali, jestli se vůbec na tomto šampionátu budou bavit něčím jiným než jen taktikou. Další série zápasů už přinesla všechno co k fotbalu patří: radost, góly, zábavu, ale i prohry, smůlu a slzy.

Foto: Portugalec Ronaldo dává branku do sítě Severní Koreje

Portugalsko - S. Korea Zdroj: fifa.com

Anglická klasika

Před každým turnajem je Anglie pasována na jednoho z horkých favoritů na vítězství, ale pokaždé se, s lehkým úšklebkem, dodává, že to taky může být zase pěkný propadák. No a zatím to vypadá opět na to druhé. Neumím si vysvětlit, kde se bere ta neustálá smůla anglických reprezentačních výběrů. Možná by se měli v Anglii zamyslet a zkusit po dlouhé době angažovat domácího trenéra. Nebudu zde komentovat chování Wayna Rooneyho, který po zápase nadával na vlastní fanoušky. Upřímně řečeno, fotbalista je to skvělý, ale jeho inteligence prý už tak vysoká není, takže bych si těmi výroky zas tak hlavu nelámal. I přes problémy, které teď Anglie má, si ale stále myslím, že nakonec ze skupiny postoupí.

Foto: Anelka na tréninku vedle Domemecha

Nicolas Anelka a Raymond Domenech Zdroj: www.telegraph.co.uk

Propadák Francie

Francie přijela na turnaj s nálepkou vicemistra světa a týmem, který měl šanci dostat se i o ten krůček dál. Po dvou zápasech je všechno jinak a Francouzi jsou na pokraji vyřazení. A není se čemu divit. V přestávce zápasu s Mexikem neudržel nervy na uzdě útočník Nicolas Anelka, vynadal trenérovi Raymondu Domenechovi a tím si podepsal letenku domů. Druhý den hráči ukázali, že jejich názor se s tím Anelkovým více než shoduje a odmítli trénovat. Po těchto událostech se čeká odvolání neoblíbeného kouče a znovuobnovení stability a síly francouzské reprezentace.

Foto: Trenér Slovenska Vladimír Weiss

Vladimír Weiss Zdroj: zenteguh.wordpress.com

Smutná slovenská premiéra

Po první smolné remíze s Novým Zélandem se slovenská reprezentace utkala v zápase „pravdy“ s Paraguají a hrubě neuspěla. Po prohře 0:2 padají slova jako: Trapný výkon, žádná bojovnost, odevzdání. Tuto mediální masáž posléze nevydržel slovenský trenér Weiss, který začal sprostě nadávat novinářům, kteří se toho samozřejmě ihned chytli a celý incident ještě více nafoukli. Překvapuje mě, jak rychle se ale celé Slovensko vzdává. Naděje tu stále ještě je. Itálie také nepředvádí žádné dobré výsledky a já nevidím důvod, proč by ji naši sousedi nemohli porazit. Celý tým se musí jen oprostit od všeho kolem a soustředit se pouze na svůj závěrečný výkon. Vzpomeňme si všichni na letošní hokejové mistrovství. Dokud není úplný konec, šance vždycky je.

Foto: Hráči Uruguaye se radují z vítězsví

JAR - Uruguay Zdroj: fifa.com

Konec smutku, je tu fotbal!

Nepropadejte však panice. Na tomto šampionátu není jen špatná nálada. Například výkony Argentiny musí být pro každého balzám na duši. Ve svém druhém utkání nasázeli Maradonovi svěřenci do sítě Jižní Koreje čtyři góly a ukázali svou sílu. Zanedlouho na to odpověděli podobnou mincí, fotbalisté Portugalska, když vyprovodili Severní Koreu neuvěřitelným výsledkem 7:0. Zápas, o kterém se však, možná překvapivě, mluví jako o zatím nejhezčím, je utkání mezi Dánskem a reprezentanty Kamerunu. Strhující náboj tohoto utkání byl dán hlavně oboustranně kvalitní hrou. Na konci zápasu měli větší radost Dánové, kteří dokázali vyhrát 2:1, a Kamerunci se tak stali prvním týmem, který už má nelichotivou jistotu, že nemůže postoupit.

Prostě a jednoduše, šampionát se začíná rozjíždět a každý, kdo ho sleduje, se musí bavit. Těšme se tedy na další pokračování tohoto sportovního svátku, začíná třetí kolo, po kterém se účastníci rozdělí na úspěšné a neúspěšné.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Druhé kolo MS: Zábava dorazila!