Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Drsná vizáž, jemná duše. Van Dammova novinka JCVD přichází na DVD

Jiří Hannich

Jiří Hannich

18. 7. 2010

!DVD! Už víme, jaké to je být V kůži Johna Malkoviche. A nyní je tu příležitost poznat, že ani hvězda akčních filmů Jean Claude Van Damme to nemá v životě jednoduché. Přestože je známý po celém světě, schytal už v životě pár bolestivých ran a teď si ještě všichni myslí, že přepadl poštu. Vězte, že takhle jste belgického svalovce ještě neviděli!

Drsná vizáž, jemná duše. Van Dammova novinka JCVD přichází na DVD Zdroj: rottentomatoes.com

Film

Není obvyklé, aby herec představoval ve filmu sám sebe. Jean Claude Van Damme se do takového dobrodružství pustil. Z části proto, aby před kamerou zabilancoval nad svým životem a do jisté míry také z toho důvodu, aby si sám ze sebe vystřelil. Podobně jako zmiňovaný John Malkovich, tak i Van Damme – známý ze snímků jako Krvavý sport či Živý terč – vykreslil svou roli (vymyšlenou scénáristy a přece z vlastního života) s notnou dávkou nadsázky.

Zmítán problémy v osobním životě, kdy nad ním Hollywood už dávno zlomil hůl, kdy podstupuje únavné soudní tahanice o opatrovnictví své dcery a peněz na právníky jaksi není nazbyt, přijíždí Van Damme do Bruselu. Lidé na ulici ho stále poznávají, jsou jeho fanoušky, žadoní o podpis nebo možnost se s ním vyfotit. Příchodem na poštu se však roztáčí kolo zvláštních a nečekaných událostí. Van Damme jde znovu do akce!

Van Dammova novinka JCVD přichází na DVD

DVD

Bonusy v tomto případě snad ani nejsou třeba. Veškerá temná období svého života mistr karate a zneškodňování padouchů všeho druhu přibližuje v samotném filmu. Ta sebereflexe překvapí a dojme zároveň. JCVD si lze pustit v původním znění (mísí se zde francoužština s angličtinou) nebo s dabingem. Menu rovněž nabízí výběr scén.

Žánr: Komedie/Drama/Krimi

Stopáž: 96 minut

Režie: Mabrouk El Mechri

Hrají: Jean Claude Van Damme, Zinedine Soualem, Francois Damien aj.

Zvuk: francouzský + anglický, český

Titulky: české

Bonusy: interaktivní menu, výběr scén

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Drsná vizáž, jemná duše. Van Dammova novinka JCVD přichází na DVD