Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Dřímá ve vás Jiří Orten? Soutěžte a přesvědčte se!

OBR: Kutná HoraJe vám do dvaadvaceti let? Leží vám v šuplíku vámi napsaná poezie? Není úplně k zahození? Rádi soutěžíte, přejete si, aby vaše básně našly místo v nějaké sbírce, a přijde vám vhod každá koruna? Pokud ano, tak právě pro vás existuje literární soutěž festivalu Ortenova Kutná Hora.

OBR: Kutná Hora

UNESCEM chráněná Kutná Hora, Zdroj: commons.wikimedia.org

Jednou z mnoha předností středočeské Kutné Hory je, že se tam v roce 1919 narodil básník Jiří Orten. Festival Ortenova Kutná Hora se ve městě plném turistických zajímavostí, které jsou chráněné organizací UNESCO, koná každým rokem v září.

Orten, kam se podíváš

Postava Jiřího Ortena inspiruje řadu literárních institucí. Cena Jiřího Ortena se každoročně uděluje mladým spisovatelům do třiceti let. Zato tato kutnohorská cena je určena pouze básníkům, kterým je maximálně tolik, kolik bylo Ortenovi, když opustil tento a básnický svět. Tedy dvacet dva let.

Další podmínkou je, že potenciální zájemci nesmí mít vydanou žádnou sbírku básní a zaslaných veršů nesmí být víc jak 200. Žánr, téma a zpracování nechává šestičlenná porota na začínajících básnících. Odměnou pro nejtalentovanější básníky bude finanční příspěvek (pro nejlepšího je připraveno pět tisíc korun), seminář, který bude speciálně uspořádán pouze pro výherce, navíc nejlepší z nejlepších básní budou vydány ve sborníku s názvem Názvuky.

Máte-li zájem, nepromeškejte uzávěrku, která je stanovená k poslednímu dni měsíce března.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Dřímá ve vás Jiří Orten? Soutěžte a přesvědčte se!