Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Dream Theater budou hlavní hvězdou letošní Benátské noci

Redakce

Redakce

24. 2. 2011

FOTO: Dream TheaterBenátská noc, jeden z nejnavštěvovanějších českých letních festivalů konající se v krásném prostředí v Malé Skále, odtajnil svojí letošní hlavní hvězdu. Jsou jí Dream Theater, americká legenda progresivního metalu. Fanoušci se mohou těšit na technicky dokonale sehrané mistry.

FOTO: Dream Theater

Dream Theater navštíví festival Benátská noc 2011, Zdroj: oficiální stránky kapely

Skupina Dream Theater vznikla v roce 1985 v Bostonu kolem kytaristy Johna Petrucciho. Do širokého podvědomí se dostala nejprve jako předkapela Metallicy. Přelomové a dosud nejprodávanější album nazvané Images and Words nahrála skupina v roce 1992 s novým zpěvákem Jamesem LaBriem. Od té doby platí Dream Theater za hlavní přestavitele progressive metalu, žánru, který odkazuje na hlavní proud progressive rocku 70. let.

Kapela si zakládá na technické preciznosti a dokonalé souhře. Členové bývají pravidelně oceňováni v anketách různých hudebních časopisů. Pro své mistrovství jsou muzikanti zváni také na různé projekty s jinými hráči a kapelami – nejznámější je účast kytaristy Johna Petrucciho na turné G3 zahrnující nejlepší světové kytaristy (kromě Petrucciho jsou to např. Steve Vai a Joe Satriani).

Mezi další zahraniční hvězdy festivalu patří například německé metalové formace In Extremo a U.D.O. či švědští Clawfinger. Z českých kapel a interpretů dosud potvrdili účast Arakain, Lucie Bílá, Kryštof, Čechomor, Divokej Bill nebo Wohnout.

Fanoušci by rozhodně neměli váhat, již teď je o vstupenky enormní zájem. Více informací o festivalu, který se letos koná v termínu 29. až 31. července, programu či vstupenkách lze najít na stránkách www.benatskanoc.cz.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Dream Theater budou hlavní hvězdou letošní Benátské noci